Verbel z kredytem na budowę

Spółka zależna Soho Development - Soho Verbel podpisała z Getin Noble Bank umowę kredytu inwestycyjnego na realizację budynku mieszkalnego Verbel. To kolejny etap inwestycji w Soho Factory, kreatywnej postindustrialnej subdzielnicy warszawskiej Pragi.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 29 grudnia 2016 10:54

Soho Verbel jest spółką celową powołaną do realizacji kolejnego etapu inwestycji w Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie. Kredyt został pozyskany na realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego Verbel z usługami, parkingiem podziemnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną - etap IV w zespole zabudowy wielorodzinnej przy ul. Mińskiej, Żupniczej i Chodakowskiej w Warszawie.

Na podstawie umowy kredytowej, Soho Verbel pozyska finansowanie do kwoty 22, 7 mln zł z przeznaczeniem na pokrycie lub refinansowanie kosztów inwestycji. Wypłata kredytu nastąpi w transzach. Powinien zostać spłacony w terminie do 20 grudnia 2019 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Verbel, inwestycja mieszkaniowa na terenie Soho Factory zaprojektowana przez studio WWAA, to projekt unikatowy. Wyróżnia się za sprawą przyciągającej spojrzenia fasady w kolorze złota, połączonej w śmiałym projekcie z odważnymi wzorami. Budynek będzie liczył 12 kondygnacji naziemnych.

Budynek Verbel pomieści 63 lokale mieszkalne o powierzchni od 30 mkw. do 107 mkw. i w układach – od jednopokojowych do pięciopokojowych apartamentów. Duże balkony i loggie oraz lobby umieszczone w głównym holu budynku wyraźnie odróżniają projekt Verbla od konkurencyjnych inwestycji.

W obiekcie zaprojektowano również cztery lokale usługowe, 68 stanowisk parkingowych w hali garażowej i osiem stanowisk parkingowych na terenie. Zakończenie budowy planowane jest na styczeń 2018 r.

W ciągu zaledwie kilku lat Soho Factory stało się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów nie tylko na warszawskiej Pradze, lecz także w całej stolicy. Ta kreatywna postindustrialna subdzielnica umiejętnie łączy sprzyjającą wyciszeniu strefę mieszkalną z urokliwą atmosferą zabytkowego Kamionka.

Kompleks pofabrycznych budynków przeobraził się po rewitalizacji w miejsce wyjątkowe. Obecnie zapewnia wsparcie dla biznesu i kultury oraz daje możliwość niestandardowego zagospodarowania przestrzeni użytkowych. Znane z głośnych pokazów mody, niezależnych eventów, pikników, kiermaszów i szkoleń, imprez branżowych oraz koncertów popularnych i niszowych artystów Soho Factory przyciąga ludzi, którzy pragną oderwać się od codzienności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych