Vilda Moderna: nowy projekt Bouygues Immobilier w Poznaniu

Francuski deweloper zrealizuje inwestycję w Poznaniu w dzielnicy Wilda. W ramach projektu Vilda Moderne powstanie 129 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 15 listopada 2021 17:19

  • Bouygues Immobilier Polska ogłosił kolejną, nową inwestycję w stolicy Wielkopolski. Zrealizuje ją w jednym z najważniejszych miejsc dzielnicy Wilda.
  • Powstająca przy ulicy Spychalskiego Vilda Moderne uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów Czarneckiego.
  • Nowy projekt wyróżnia się atrakcyjną lokalizacją, architekturą wpisaną w klimat okolicy, wysokim standardem części wspólnych i rozwiązaniami ekologicznymi.
  • W 7-piętrowym budynku znajdzie się 129 mieszkań, o metrażach od 25 do 93 mkw., od 1 do 4 pokoi.

Vilda Moderne to piąta inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Deweloper działa w Polsce już od 2001 roku. Buduje mieszkania i domy również w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Przez 20 lat firma zrealizowała w Polsce 55 projektów i oddała ponad 7900 mieszkań oraz lokali usługowych.

Najnowsza inwestycja francuskiego dewelopera – Vilda Moderne – powstanie w lokalizacji z gatunku tych, o których mówi się: kultowe. 7-piętrowy budynek mieszkaniowy uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda. To jeden z symboli tej części Poznania. Schody zaprojektował w latach 30. XX w. wybitny architekt Władysław Czarnecki, a latem ubiegłego roku otwarto je po gruntownym remoncie. Przywrócony został ich dawny wygląd, łącznie z lampami w stylu art déco.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nasza inwestycja wykorzystuje potencjał tej niepowtarzalnej lokalizacji,
a równocześnie projekt będzie podkreślał jej charakter i klimat, wpisując się w elegancki, modernistyczny styl dzieła Czarneckiego. Mamy duże doświadczenie w realizacji projektów w miejskiej tkance historycznej, a więc i w wymagającym kontekście architektonicznym. Cieszymy się, że realizując wysokiej klasy projekt, możemy dołożyć kolejny wartościowy element do rozwoju Poznania – podkreśla Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu.

Vilda Moderne otrzyma jasną fasadę, a niższe kondygnacje – w tym usługowy parter –  zostaną cofnięte, by lepiej wyeksponować zabytkowe schody. Elewacja została podzielona na segmenty, tak by podkreślić śródmiejski charakter zabudowy.

– W projekcie zastosowano czytelny układ przestrzenny oraz prosty język form architektonicznych o wyważonych proporcjach i kompozycji – mówi Marcin Mleczak z pracowni Lab 3 Architekci, która zaprojektowała budynek.

Ekologicznie

W budynku znajdzie się łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 mkw., od kawalerek do lokali czteropokojowych, z ogródkami na parterze oraz loggiami, balkonami i tarasami na piętrach. Części wspólne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i dbałością o detal, takie jak stalowe balustrady schodów czy lustra w częściach wspólnych. W budynku znajdzie się reprezentacyjny hol wejściowy oraz eleganckie korytarze, w których dominować będzie stylistyka o charakterze drewna i jasne płytki w dużym formacie.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych