Villa Alouette będzie inteligentna

Deweloper przeznaczył jeden z lokali na miejsce spotkań i zabaw dla dzieci, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również inteligentny system mieszkaniowy.

Autor: HouseMarket.pl 12 grudnia 2016 15:10

Villa Alouette to najnowszy wrocławski projekt Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów. Wykonawcą inwestycji jest Skanska. Budowa ruszyła w wakacje, a sprzedanych jest już blisko 40 proc. mieszkań. Villa Alouette to najnowsza inwestycja Bouygues Immobilier na wrocławskim Grabiszynku, przy ul. Rymarskiej.

– Klienci przeważnie znają okolicę i lokalizacja projektu Villa Alouette jest dla nich kluczowym argumentem. Przekonuje ich bliskość parku Grabiszyńskiego, są tu dwie szkoły, przedszkola, sklepy czy kluby fitness. Jednocześnie jest stąd blisko do centrum. To doskonałe miejsce dla osób aktywnych, preferujących miejski styl życia – podkreśla Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału  Bouygues Immobilier.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Komunikację poprawiło przedłużenie ul. Racławickiej wraz z otwarciem nowego mostu na Ślęzie. Dodatkowo, deweloper w ramach inwestycji zbuduje fragment ul. Rymarskiej – od ul. Racławickiej wzdłuż inwestycji.

Kameralne osiedle z widokiem na park

Villa Alouette to dwa kameralne budynki. Powstanie w nich łącznie 89 mieszkań, od dwupokojowych do czteropokojowych, o powierzchni od 43 do 123 mkw. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania dwupoziomowe z tarasami o powierzchni do 35 mkw.

– Tarasy zostały zaprojektowane tak, by łatwo można było je zaaranżować według indywidualnego pomysłu. Villa Alouette powstaje na skraju Grabiszynka. Dzięki temu mieszkańcy będą się cieszyć widokiem na część parku Grabiszyńskiego nad Ślęzą – mówi Iwona Kołodziejczyk.

Elewacja będzie utrzymana w przyjemnych, stonowanych kolorach – biel, beż i szarości. Na balkonach i tarasach zostaną zamontowane przeszklone balustrady. W połączeniu z większymi oknami sprawi to, że w mieszkaniach będzie dużo światła. Dodatkowo, powierzchnia tarasów zostanie wykonana z desek kompozytowych.

Przestrzeń dla dzieci

W budynku Villa Alouette będzie też rozwiązanie nietypowe. Część budynku deweloper przeznaczył na miejsce spotkań i zabaw dla dzieci. Ta przestrzeń (nazwana Małym Skowronkiem), wraz z ogródkiem, będzie w pełni do dyspozycji mieszkańców.

– Będą tam mogli spędzać czas na co dzień lub urządzić na przykład urodziny dziecka. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest takie miejsce dla rodzin – dodaje Iwona Kołodziejczyk.

Inteligentne mieszkania

Wszystkie mieszkania, już w standardzie, będą również wyposażone w inteligentny system mieszkaniowy.

– Umożliwi sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i różnymi urządzeniami AGD w mieszkaniu właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu. To technologia, która już niedługo będzie uważana za standard w nowoczesnych mieszkaniach – podkreśla Iwona Kołodziejczyk.

Ponadstandardowe rozwiązania techniczne

Villa Alouette wyróżnia się również zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi.

– Budynki będą miały bardzo solidną konstrukcję, ponieważ ściany zewnętrzne i nośne pierwszych dwóch kondygnacji nadziemnych wykonane zostaną w technologii  żelbetowej. Dodatkowo, ściany murowane miedzylokalowe są z materiałów o bardzo dobrych parametrach akustycznych. Ponadstandardowym rozwiązaniem, dla istniejących warunków gruntowo-wodnych, jest również izolacja przeciwwodna ciężka w garażu podziemnym, z wysokiej jakości materiałów. Wszystko to da mieszkańcom komfort użytkowania – mówi Sebastian Jarosz, kierownik budowy Villi Alouette z firmy Skanska, która jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Zgodnie z przewidywaniami, budowa osiągnie stan surowy pod koniec marca 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych