Villa Carpa powstaje wśród historycznych willi

Realizowana przez MC Construction Villa Carpa to osiem apartamentów o bardzo wysokim standardzie wykończeń, zlokalizowanych na trzech kondygnacjach i 13 miejsc parkingowych.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2016 12:53

Deweloper - MC Construction oferuje wykończenie pod klucz. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to pierwszy kwartał 2017 r. Budynek położony jest przy ul. Karpackiej, w kameralnej, najmłodszej przedwojennej dzielnicy miasta – Działki Leśne, włączonej do niego w 1933 roku. Usytuowanie domu na granicy wysoczyzny polodowcowej, sąsiedztwo bujnego lasu, dają poczucie przyjemnej bliskości i harmonii z naturą.

Historia dzielnicy Działki Leśne związana jest z powstaniem i  rozwojem Gdyni. Włączona do struktur miasta w roku 1933, szybko stała się dzielnicą willową, konkurującą  z  zabudową Kamiennej Góry.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Malownicze położenie na morenowych wzgórzach, bliskość Śródmieścia i sąsiedztwo natury spowodowały, że majętni gdynianie zaczęli budować tu domy projektowane na indywidualne zlecenia. Większość  z nich reprezentowało nową – niezwykle wówczas modną – ideę stylu – funkcjonalizm.

Wśród budynków willowych zaprojektowanych przez Władysława  Grodzieńskiego, Tadeusza Jędrzejewskiego, Zbigniewa Kupca i innych autorów, których dzieła należały do najciekawszych projektów w całej  architekturze willowej przedwojennej Gdyni, powstaje Villa Carpa.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych