W Browarze Lubicz zostało tylko 20 apartamentów

W centrum Krakowa trwa rewitalizacja Browaru Lubicz. Oprócz apartamentów powstaje też część komercyjna. Wkrótce znajdą się w niej m.in. sklepy, punkty usługowe, restauracje, kafejki i biura.

Autor: HouseMarket.pl 09 sierpnia 2016 14:44

Wielofunkcyjny kompleks stylem i charakterem nawiązuje do czasów świetności jednego z najważniejszych zespołów architektury poprzemysłowej. Projekt przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci, łączy odrestaurowane XIX-wieczne budynki poprzemysłowe z nową zabudową.

Ekskluzywne apartamenty

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Historia zespołu budynków z XIX i XX wieku, znajdujących się na dwuhektarowej działce w centrum Krakowa, sięga 1840 roku. Przez ponad 150 lat Browar Lubicz był znaczącym elementem krajobrazu dawnej stolicy Polski.

Zapomniany i opuszczony zaczął popadać w ruinę. Teraz firma Balmoral Properties przywraca do czasów świetności ten wspaniały przykład historii w sercu miasta. Budynki zostaną zaadaptowane na kompleks ekskluzywnych apartamentów oraz nowoczesnej przestrzeni biurowej i użytkowej.

Pierwszy etap zespołu mieszkaniowo-biurowo-usługowego wraz z całą infrastrukturą został ukończony w styczniu 2014 roku.

Balmoral Properties odrestaurował większość zabytkowych budynków, w tym najbardziej okazały Pałac Goetzów. W nowy kompleks wpisane zostały także historyczne budynki Obciągu Piwa, Portierni, dawnej Suszni Słodu, dawnej Słodowni, a także Maszynownia i Kotłownia z kominem.

Budynki Maszynowni i Kotłowni pełnić będą funkcje handlowo-usługowe. W budynku Słodowni znajdzie się restauracja i kameralny bar. Wygląd elewacji tego budynku został przywrócony do stanu pierwotnego.

Powstało 137 mieszkań

W pierwszym etapie w dwóch budynkach powstało 137 mieszkań. Część mieszkaniowa zajęła blisko 18 tys. mkw. Oprócz mieszkań w inwestycji powstało też 4,6 tys. mkw. powierzchni handlowej i 1,9 tys. m kw. biur.

Obecnie trwają prace przy budowie kolejnych etapów – powstają cztery budynki apartamentowe i nowoczesny biurowiec. Docelowo w całym kompleksie Browar Lubicz na 51 tys. mkw. znajdzie się ponad trzysta mieszkań, niemal 7 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz około 6,3 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Do dyspozycji mieszkańców będzie około 360 podziemnych miejsc parkingowych.

Kompleks zabudowań przy Browarze Lubicz na nowo wpisze się w tkankę miasta i nie będzie tworzył zamkniętej enklawy. Ogrodzenie od strony ulicy Lubicz zostało zredukowane do bramy wjazdowej i niewysokich – do pół metra murków ceglanych.

Na terenie Browaru zaplanowano trzy miejskie place zlokalizowane wzdłuż ulicy Lubicz. Ważnym dopełnieniem zagospodarowania przestrzeni będą, stanowiące aż 1⁄4 całej powierzchni inwestycji, tereny zielone z przeważającymi akcentami roślinności białej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych