W Bulwarach Książęcych klienci kupują komfort albo prestiż

BPi Polska sprzedało już 50 proc. mieszkań w powstającym obecnie, pierwszym etapie inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu. To pierwsza inwestycja belgijskiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska.

Autor: HouseMarket.pl 14 marca 2017 10:37

Nowoczesny kompleks powstaje pomiędzy dwoma ramionami Odry przy ul. Księcia Witolda od strony Mostu Pomorskiego naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to obecnie inwestycja najbliżej położona Starego Miasta, która w unikatowy sposób łączy funkcję mieszkalną z towarzyszącą funkcją handlowo-usługową.

Komfort albo prestiż

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 175 mieszkań o powierzchni od 27 do 128 mkw., z których 50 proc. zostało już sprzedanych. Mieszkania usytuowane będą na piętrach od 1. do 7. Znajdą się wśród nich dwa typy lokali: mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m.

Każde mieszkanie zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające z unikatowej lokalizacji projektu. Zadecydują o tym duże drewniane okna, a także wygodne duże tarasy lub balkony, czy też w przypadku mieszkań położonych na I piętrze – ogrody. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców będą też – wewnętrzne patio z zielenią i strefą zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe zlokalizowane na dwóch kondygnacjach podziemnych. Poniżej zabudowy mieszkalnej powstanie pieszy pasaż ze sklepami, restauracjami, kawiarniami i innymi lokalami handlowo-usługowymi.

–Koncepcja połączenia dwóch funkcji jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców wielkich metropolii zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami. Nasi klienci, przyszli mieszkańcy Bulwarów Książęcych to osoby, które cenią śródmiejski styl życia. Chcą mieszkać w centrum miasta, korzystać z wygodnego i szybkiego dojazdu na uczelnie, do szkoły czy pracy, ale przede wszystkim mieć pod ręką wszystko to co, decyduje o komforcie codziennego życia – ulubiona kawiarnia, restauracja, delikatesy, drogeria czy księgarnia. Gro naszych klientów to również osoby dojrzałe, które wracają z domów na prowincji do miasta, chcąc korzystać z jego infrastruktury kulturalnej, czy mieszkać bliżej dorosłych już dzieci – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu Bulwary Książęce w BPi Polska.

W pasażu jak w parku

Projekt zagospodarowania pasażu realizowanego według konwencji convenience street mall uwzględnia zieleń, szerokie aleje wewnętrzne sprzyjające stawianiu letnich ogródków przy lokalach gastronomicznych oraz powstanie nowego placu miejskiego od strony Mostu Pomorskiego. BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej wokół inwestycji.

Aktualnie trwają prace m.in. związane z budową kondygnacji podziemnych, na których poza miejscami postojowymi dla mieszkańców znajdą się również oddzielne parkingi dla osób odwiedzających pasaż.

Ceny mieszkań w inwestycji wynoszą od 8,3 tys. do 13,5 tys. za mkw. Zakończenie realizacji pierwszego etapu Bulwarów Książęcych planowane jest na połowę 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych