W Ełku powstanie blok z mieszkaniami komunalnymi

Miasto Ełk (woj. warmińsko-mazurskie) pozyskało 5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę bloku z 36 mieszkaniami komunalnymi przy ul. Kolejowej - poinformował ełcki magistrat. Budynek ma być gotowy do końca 2023 roku.

Autor: PAP 27 października 2021 14:10

Jak przekazał ełcki urząd miasta, podpisano już umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia w kwocie ponad 5 mln zł ze środków budżetu państwa, z Funduszu Dopłat na budowę nowych mieszkań komunalnych.

Dzięki temu przy ul. Kolejowej ma powstać wielorodzinny budynek z 36 lokalami, które powiększą mieszkaniowy zasób miasta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Planowana data rozpoczęcia inwestycji to czerwiec 2022 r. Natomiast zakończenie przewiduje się w czwartym kwartale 2023 r. Realizacja prac będzie możliwa po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym" - przekazał magistrat.

To kolejna tego typu inwestycja realizowana przez ełcki samorząd. W 2021 roku oddano do użytku pierwszy budynek komunalny przy ul. Kolejowej, w którym powstało 60 mieszkań. Korzystają z nich rodziny, które znajdują się w sytuacji materialnej uniemożliwiającej zakup własnego mieszkania.

Miasto Ełk posiada łącznie ponad 1,1 tys. mieszkań w najmie, w tym ponad dwieście w najmie socjalnym. Wnioski o przydział i zamianę mieszkań przyjmowane są w tamtejszym ratuszu od stycznia do sierpnia. W ubiegłym roku wpłynęło łącznie 128 takich wniosków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych