W Gdyni powstanie dom sąsiedzki

W strategicznym punkcie Witomina-Radiostacji powstanie dom sąsiedzki – salon z kuchnią i biblioteką dla wszystkich mieszkańców.

Autor: UM Gdynia 18 lipca 2017 09:41

Właśnie ogłoszono konkurs dla projektantów na stworzenie koncepcji domu otwartego. Miejsca, do którego można zawsze wpaść po drodze ze szkoły, umówić się z sąsiadami na planszówki, na wspólne oglądanie zawodów sportowych, skorzystać ze sporej kuchni i przygotować wspólnie wypieki, wypożyczyć książkę, poczytać prasę, czy wziąć udział w zorganizowanych zajęciach.

Obiekt pomieści dużą świetlicę, kuchnię dostępną dla mieszkańców osiedla, salę do zajęć ruchowych, studio warsztatów plastycznych, salę warsztatów rodzinnych i filię Miejskiej Biblioteki Publicznej. Połączy ona zbiory dwóch bibliotek funkcjonujących dzisiaj na Witominie. Powstający dom sąsiedzki będzie otwarty, przyjazny i dostępny dla wszystkich - bez względu na wiek i stopień sprawności.

Miejsce, które wybrano na lokalizację domu, nie jest przypadkowe – usytuowane jest w centrum osiedla, przy skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Chwarznieńskiej. Łatwo dojechać tu autobusem czy rowerem, a najłatwiej dojść piechotą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych