W Katowicach powstaje projekt na 2400 mieszkańhousemarket.pl - 27 lipca 2021 10:51


Silo to nowa dzielnica mieszkaniowa w Jaworznie-Szczakowa, która zlokalizowana jest 15 minut koleją aglomeracyjną od centrum Katowic. Inwestorem projektu jest  Slag Recycling z grupy St. Pauls Developments.

Śladem innych miast Europy Zachodniej, brytyjski deweloper planuje w Jaworznie budowę pierwszej zielonej dzielnicy. Projekt inwestycji przygotowała pracownia Horizone Studio. Silo jest projektem urbanistycznym, którego celem jest rewitalizacja zdegradowanych obszarów oraz inicjowanie rozwoju lokalnych społeczności.

Silo, jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce oraz pierwsza inwestycja o przeważającej funkcji mieszkaniowej w Europie Środkowej, jest poddawany wielokryterialnej certyfikacji ekologiczniej BREEAM Communities. Dogodny transport publiczny, mądra gospodarka odpadami, niskoemisyjna energia i budynki z ekologicznych materiałów, a wszystko w otoczeniu zieleni i bez samochodów widocznych zza okna.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt i realizacja ma uwzględniać wyjątkowe walory lokalizacji w sąsiedztwie terenów parkowych i leśnych, oraz kierować się zasadą tworzenia zielonych i zdrowych przestrzeni życia. W Silo powstanie docelowo około 2400 mieszkań dla 4700 mieszkańców.

Wstępnie szacuje się, że realizacja podzielona na etapy potrwać ma do 2035 roku.