W Łodzi powstaje Tobaco Park II

Osiedle Tobaco Park przy ul. Mikołaja Kopernika, Al. Włókniarzy i Al. Mickiewicza w Łodzi, ze zrewitalizowaną fabryką wełnianą Karola Kretschmera z 1875 r., zabudowaniami Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1925 r. oraz Łódzkiej Wytwórni Papierosów, zostanie rozbudowane o kolejny, ostatni już etap.

Autor: Housemarket.pl 15 listopada 2021 11:57

Powstaną 152 mieszkania od 36 do 107 mkw. o różnej strukturze, od mieszkań dla singli do mieszkań dla rodzin z dziećmi oraz mieszkania przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Nowy budynek Tobaco Park II jest nowoczesny, ale wkomponowany w historyczną, już istniejącą zabudowę. Kaskadową, częściowo w kolorze czerwono-ceglanym bryłę Tobaco Park II tworzyć będą cztery połączone ze sobą sekcje o zróżnicowanej ilości kondygnacji, wzbogacone o zieloną część rekreacyjną, dostępną dla wszystkich mieszkańców, urządzoną tradycyjnie na patio oraz nietypowo na dachach pierwszej i szóstej kondygnacji, tworząc tarasy widokowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo, na elewacji, na różnych wysokościach przy oszklonych loggiach, zaprojektowano zieleń pnącą, pięknie współgrającą z kolorem budynku i historyczną zabudową w tle. Zielone pnącze na elewacji z pewnością wyróżni bryłę spośród już istniejących budynków.

Budowa poprzedniego etapu zakończyła się w 2016 roku. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych