W Oazie Bronowice robota idzie na dwóch frontach

Na budowie krakowskiego osiedla Oaza Bronowice trwa ocieplanie segmentu B i C przy Stańczyka 9. Deweloper rozpoczął też budowę kolejnego etapu – Stańczyka 7. Obrys budynku został już wytyczony i rozpoczęto wykop pod płytę fundamentową.

Autor: HouseMarket.pl 27 września 2016 15:35

Na ostatnich niezagospodarowanych działkach powstają dopełniające osiedle Oaza Bronowice trzy kwartały zabudowy przy ul. Stańczyka 5, 7 i 9.

Obecnie przy Stańczyka 9 przystąpiono do montażu rusztowania na ścianie południowej segmentu A, na którym wkrótce rozpoczną się prace przy ocieplaniu. W budynku kontynuowane są prace przy instalacjach elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Zbliża się też finisz tynkowania mieszkań segmentu B.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper rozpoczął także budowę kolejnego etapu inwestycji – Stańczyka 7. Obrys budynku został już wytyczony i rozpoczęto wykop pod płytę fundamentową.

Budynek nr 9 ma być zakończony do 30 czerwca 2017 r., a nr 7 – do czerwca 2018 r.  W ramach każdego kwartału zabudowy powstanie kompleks trzech opartych na wspólnym garażu podziemnym, segmentów. Od strony północnej każdego z nich znajdują się segmenty: A – średniowysokie (siedem kondygnacji), w części południowej segmenty C (sześć kondygnacji), natomiast od strony wschodniej zaprojektowane zostały segmenty B niskie (cztery kondygnacje).

Trzy niezależne skrzydła, z których składa się każdy budynek posiadają oddzielne wejścia i klatki schodowe. Wyposażone zostaną w cichobieżne windy obsługujące wszystkie kondygnacje, łącznie z podziemną.

Na parterze oraz na wyższych kondygnacjach zaprojektowano mieszkania o powierzchniach od 29 mkw. do 91 mkw., zaś w kondygnacji podziemnej stanowiska postojowe, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Dodatkowo w segmencie C na parterze zlokalizowane będą lokale administracyjno-biurowe.

Do większości lokali przylegać będzie balkon, loggia lub taras. Na niższych kondygnacjach przeważać będą mniejsze lokale, na wyższych zaprojektowano większe – trzypokojowe i czteropokojowe. Wokół budynków oraz na terenie wewnętrznego dziedzińca zaprojektowano zieleń, małą architekturę oraz ciągi piesze.

Dojazd odbywał się będzie od ul. Stańczyka (od strony północno-zachodniej) poprzez projektowaną drogę wewnętrzną, z której od strony wschodniej zlokalizowane zostaną wjazdy do garaży podziemnych. Wszystkie budynki realizowane w ramach inwestycji Oaza Bronowice zaprojektowane zostały przez B2 Studio.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych