W Poznaniu szykuje się nowe osiedle komunalne

120 mieszkań powstanie na nowym osiedlu komunalnym, budowanym na poznańskim Strzeszynie. We wtorek oficjalnie rozpoczęto inwestycję wartą 16 mln zł.

Autor: PAP 11 października 2017 10:36

Przetarg na budowę osiedla komunalnego wygrała spółka Agrobex. Termin zakończenia inwestycji to początek 2019 roku.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało we wtorek, że przy ulicy Biskupińskiej powstanie osiem trzykondygnacyjnych budynków z drogami dojazdowymi, parkingiem i placem zabaw. Wśród 120 mieszkań najwięcej, bo ponad 70 będzie lokali dwupokojowych. Projekt przewiduje także budowę 32 kawalerek oraz 16 mieszkań trzypokojowych. Wielkość lokali będzie się wahać między 33 a 66 metrami kwadratowymi. Część mieszkań przystosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Inwestycje w lokale komunalne w Poznaniu nie zwalniają tempa. Władze miasta starają się pomagać mniej zamożnym poznaniakom, których nie stać na zakup własnego mieszkania czy na wynajem po cenach rynkowych" - poinformował magistrat.

Wiceprezydent miasta Tomasz Lewandowski powiedział, że Poznań ma zdecydowanie mniej lokali komunalnych niż inne aglomeracje, zaś nowa inwestycja pomoże w pewnym stopniu rozwiązać ten problem.

"Budowa tego osiedla to kolejna duża inwestycja miejska w zakresie polityki komunalnej. Cały czas trwają prace przy ul. abp. Dymka i ul. Zawady. Obie budowy realizowane są zgodnie z harmonogramem, w przyszłym roku budynki będą gotowe do zamieszkania. Z kolei jeszcze w październiku nowi lokatorzy powinni wprowadzać się do mieszkań przy ul. Bolka" - powiedział Lewandowski.

Zaznaczył, że obecny stan rzeczy to "wynik wieloletnich zaniedbań, z którymi teraz się mierzymy". Urząd miasta poinformował, że jeszcze w tym roku powinna się też rozpocząć budowa przy ul. Nadolnik, gdzie powstanie budynek z 71 mieszkaniami i lokalem użytkowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych