W Świdnicy powstały mieszkania socjalne

W Świdnicy przy ulicy Traugutta powstały nowe mieszkania socjalne. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do lokali już za kilka tygodni.

Autor: swidnica24.pl 24 czerwca 2019 12:28

Mieszkania powstały w budynku, który dawniej służył jako siedziba Straży Miejskiej. Pomieszczenia administracyjne przekształcono na 11 mieszkań, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

- Zakres prac obejmował między innymi: roboty rozbiórkowe i remontowe, wymianę stolarki okiennej oraz docieplenie budynków. Mieszkania wyposażono w prysznice, umywalki, wc, zlewozmywaki i kuchenki elektryczne. Teren wokół został zagospodarowany między innymi poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej i z kostki brukowej. Przebudowano także istniejące ogrodzenie wraz z bramą i furtką, wybudowano 12 miejsc postojowych, w tym 8 pod wiatą i 2 dla osób niepełnosprawnych - czytamy wypowiedz Magdaleny Dzwonkowskiej ze świdnickiego magistratu dla portalu swidnica24.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Klucze do mieszkań w pierwszej kolejności otrzymają rodziny z dziećmi, które przeżywają problemy opiekuńczo-wychowawcze, rodziny niepełne i osoby niepełnosprawne.

Inwestycja została współfinansowana ze środków unijnych. Jej koszt wyliczono na blisko 2 mln 400 tys. złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych