W Warszawie powstaje Nowe Miasteczkohousemarket.pl - 01 września 2020 08:13


Aurec Home buduje nową dzielnicę mieszkaniową w Warszawie. Projekt Miasteczko Jutrzenki to obecnie jedna z trzech większych inwestycji dewelopera w Stolicy. W ramach projektu planowana jest budowa ponad 900 mieszkań.

Miasteczko Jutrzenki, nowa inwestycja Aurec Home powstaje przy ulicy Jutrzenki w okolicy stacji WKD Raków. Na 6,5 ha działce powstanie 9 budynków na prawie 900 mieszkań. Jak wyjaśnia inwestor, osiedle w zamierzeniu będzie wyróżniać się nową na rynku koncepcją udogodnień.

- Okolica, która ma duży potencjał i jest w fazie dynamicznego rozwoju. Jej atutem jest bliskość centrum Warszawy, dobra komunikacja z innymi częściami miasta, ale również przyroda i cisza. Brak innych inwestycji w okolicy daje nam możliwość stworzenia nowego fragmentu miasta. Mam nadzieję, że Miasteczko Jutrzenki będzie impulsem do dalszego rozwoju tego fragmentu dzielnicy Włochy - mówi Shraga Weismann, CEO Aurec Home.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska. W ramach pierwszego etapu budowy projektu zrealizowane zostaną dwa budynki, w których zaplanowano 163 mieszkania. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji liczne udogodnienia – komfortowe lobby, siłownię plenerową i wewnątrz budynku, miejsce parkingowe z ładowarką dla samochodów elektrycznych oraz przedszkole. Na osiedlu zaprojektowane zostały ławki solarne i platformy wypoczynkowe, a na dachach panele fotowoltaiczne pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej. Na patio ostaną umieszczone szklarnie, w których możliwa będzie uprawa kwiatów, ziół czy warzyw. Mieszkańcy będą mogli się relaksować przy fontannach i oczku wodnym. Do dyspozycji najmłodszych będą place zabaw.

Inwestycja zostanie przekazana mieszkańcom już w 2022 roku.

Deweloper zapowiada również budowę dwóch kolejnych osiedli, w tym w Ursusie, w miejscu, gdzie znajdują się, pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki Ursus oraz kolejną we Włochach.