W Wawrze powstaje miasteczko. Plan na tysiąc mieszkań

7 ha zrewitalizowanego terenu pofabrycznego, 11 budynków tonących w zieleni, a w nich 1000 mieszkań - tak będzie wyglądać Miasteczko Wawer, nowy projekt firmy Mera Pnefal. - To pierwsza taka duża inwestycja w tej dzielnicy Warszawy - zapewnia Robert Żurawski, inwestor, prezes zarządu firmy.

Autor: HouseMarket.pl 30 listopada 2016 09:00

Wawer to jedna z nielicznych dzielnic Warszawy, w której budownictwo wielorodzinne jest w zdecydowanej mniejszości. Aż 36,6 proc. powierzchni zajmują grunty leśne. Pozostałą część dzielnicy tworzy przede wszystkim budownictwo jednorodzinne i tereny zielone.

W takim otoczeniu Mera Pnefal, właściciel terenów po dawnych zakładach produkcyjnych, przygotowuje się do rewitalizacji pofabrycznej parceli i budowy ogromnego osiedla na 1000 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Teraz na tym terenie znajduje się beton - mówi Robert Żurawski, prezes zarządu Mera Pnefal, firmy będącej inwestorem osiedla. - Chcemy przygotować działki, zrewitalizować dwa budynki, które mogą zostać przekształcone na budynki mieszkalne, w następnych krokach planujemy wybudować kolejne obiekty mieszkalne i dokonać nowych nasadzeń zieleni.

Osiedle powstanie u zbiegu ulic Bysławskiej i Poezji, w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych. Projekt będzie miał dwie fazy, a każda z nich składać się będzie z kilku etapów. Faza pierwsza obejmie realizację 5 budynków na łącznie 430 mieszkań, w fazie drugiej (aktualnie firma jest na etapie uzyskiwania potrzebnych pozwoleń na budowę) powstanie 6 budynków na ok. 570 lokali mieszkalnych.

- Jesteśmy w trakcie realizacji pierwszego budynku - mówi Mariusz Pałka, prezes Totalbudu, który jest generalnym wykonawcą inwestycji.

W ramach inwestycji powstaną budynki 4,5,6 i 8-kondygnacyjne, w części z nich zaplanowano strefę usług i handlu w parterach. Każdy z budynków będzie posiadał parking podziemny - dzięki temu wnętrze osiedla będzie wolne od stref parkingowych.

- Projekt zakłada integrację budynków z otoczeniem, terenami zielonymi. To bardzo spójna wizja - przekonuje Mariusz Ścisło, współwłaściciel i prezes, FS&P ARCUS Biuro Architektoniczne - pracowni, w której powstał projekt Miasteczka Wawer. - Mieszkańcy zyskają duże, pełne zieleni przestrzenie między budynkami, zielone dachy i dużo przeszkleń. To atrakcyjna alternatywa dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta na tereny uzdrowiskowe, ale nie planują zakupu domu.

- Bezpośrednie sąsiedztwo lasów gwarantuje niezmienność otoczenia i widoków z okien mieszkań. Bliskość przyrody daje również szereg możliwości aktywnego wypoczynku, a rozwinięta infrastruktura – dostęp do usług codziennego użytku - mówi Robert Żurawski. - Jesteśmy przekonani, że nowe osiedle w sposób znaczący przyczyni się do rozwoju dzielnicy i stanie się jej wizytówką.

Realizacja pierwszego budynku na 63 mieszkania już ruszyła. Zakończenie budowy zaplanowano na wrzesień/październik 2017 roku. - Mamy już pierwsze umowy rezerwacyjne - zapewnia prezes Żurawski. Ceny mieszkań zaczynają się od 5,7 tys. zł brutto/mkw.

Jak szacuje inwestor realizacja całego projektu potrwa ok. ośmiu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych