W zgodzie z naturą - mikrodomy we wsi Całowanie

Inwestor prywatny rusza z budową całorocznych domów wypoczynkowych na terenie wsi Całowanie. Pierwsze budynki powstaną w połowie 2017 roku.

Autor: HouseMarket.pl 08 listopada 2016 13:33

Wieś Całowanie, położona na nizinie mazowieckiej, zlokalizowana jest 35 kilometrów od Warszawy (powiat otwocki, gmina Karczew). Ze względu na swoje bogactwo krajobrazowe oraz siedlisko wielu cennych gatunków ptaków i ssaków, teren objęty jest ochroną – znajduje się w granicach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz obszaru Natury 2000.

Kompleks we wsi Całowanie to nowoczesne drewniane domy swoją filozofią odpowiadające idei skandynawskiej hytte – dostępnego przez cały rok i idealnie wkomponowanego w otaczającą przestrzeń sąsiedniego domu. Tutaj architektura przenika się z naturalnym otoczeniem tworząc spójną strukturę podporządkowaną przyrodzie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynki zostały zaprojektowane w dwóch wariantach powierzchniowych: 40 mkw. i 85 mkw. Architekturę charakteryzują duże przeszklenia okienne regulowane przesuwanymi modułami ściennymi wkomponowanymi w elewację. Nowoczesna konstrukcja powoduje, że domy są ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. Przemyślane rozwiązania wnętrzarskie sprawiają, że na niewielkiej przestrzeni mieści się wszystko co niezbędne, jednocześnie projekt daje możliwość indywidualnej aranżacji w zależności od potrzeb właściciela. Autorem koncepcji architektonicznej jest Andrzej Jurkiewicz.

Ogrody prywatne oraz przestrzeń wspólna siedliska, zaprojektowane przez Małgorzatę Tujko i Karolinę Mazurek z krakowskiego biura projektowego LandArch, pomyślane zostały w taki sposób, aby jak najbardziej wkomponować się w piękno otaczającej przyrody. Wykorzystane gatunki naturalnie występują na terenach podmokłych. Nasadzenia zaprojektowano w taki sposób, aby ogrody pozostawały pełne życia przez cały rok. Infrastruktura złożona z sieci pomostów oraz drewnianych traktów wraz z małą architekturą wykonana jest wyłącznie z naturalnych materiałów z poszanowaniem dla objętego ochroną terenu.

Ceny działek (o powierzchni 1000 mkw.) wraz z domami oscylują w przedziale od 150 tys. zł do 250 tys. zł w zależności od preferowanej wielkości domu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych