Wadowice wybudują bloki komunalne. Jest wykonawca projektu

Wadowicki magistrat wyłonił w przetargu firmę, która wykona projekt techniczny dwóch bloków komunalnych. Samorząd zamierza je wybudować w Choczni. Powstanie tam ok. 70 nowych mieszkań – poinformowała rzeczniczka magistratu Małgorzata Targosz-Storch.

Autor: PAP 09 grudnia 2021 13:25

"W najbliższym czasie podpiszemy umowę. Wykonawca będzie miał 300 dni na wywiązanie się z zadania. (...) To jeden z pierwszych kroków przy budowie bloków, w których powstanie ok. 70 mieszkań" - powiedziała w rozmowie z PAP Targosz-Storch.

Na przetarg wpłynęło siedem ofert projektu technicznego. Wadowice wybrały najtańszą z nich, którą złożyła firma z Rybnika. Zażądała ona 109,4 tys. zł. Miasto przed przetargiem skłonne było przeznaczyć na ten cel 300 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedstawicielka magistratu Małgorzata Targosz-Storch powiedziała, że po wykonaniu projektu ogłoszony zostanie przetarg na realizację prac. Gmina będzie szukała funduszy zewnętrznych, by sfinansować to zadanie.

Wadowice planują wybudować bloki w Choczni obok już istniejącego, w którym są 33 mieszkania - 11 socjalnych i 22 komunalne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych