Warszawa nagrodziła architektów mieszkań

Władze Warszawy nagrodziły laureatów pierwszej i drugiej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Wśród nich znaleźli się autorzy inwestycji mieszkaniowych.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2016 12:35

W pierwszej edycji konkursu - za lata 2001-2014 profesjonalne jury przyznało łącznie dwadzieścia jeden nagród - po trzy w każdej z siedmiu konkursowych kategorii. Natomiast w drugiej edycji za rok 2015 - po jednej nagrodzie w każdej z kategorii.

– Nagrodziliśmy piękne obiekty, które wpisały się w krajobraz Warszawy, tworząc przestrzeń przyjazną dla mieszkańców. Ich twórcy sięgnęli po interesujące, nowatorskie rozwiązania które wyznaczyły nową jakość kreowania przestrzeni i projektowania budynków w naszym mieście. Serdecznie gratuluję wyobraźni i odwagi – twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wśród laureatów znalazło się m.in. zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci Osiedle Ażurowych Okiennic oraz Osiedle 19. Dzielnica. Nagrodzono także wybudowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola zespół budynków mieszkalnych przy ul. Stawki 8 oraz Cosmopolitana i budynek mieszkalny przy ul. Franciszkańskiej 14.

Jak informuje stołeczny ratusz na wszystkich zwycięskich obiektach niebawem zostaną umieszczone specjalne tablice informacyjne. Ukaże się także specjalny album podsumowujący daną edycję konkursu. Zostanie również przygotowana specjalna wystawa pokonkursowa. Nagroda jest przyznawana we współpracy z oddziałem warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku. Tym razem nagradzane będą obiekty zrealizowane w 2016 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych