Warszawa w odbudowie na mapie Fenix Group

Fenix Group uruchomiła stronę www.maparewitalizacji.pl pokazujące budynki, którym spółka przywraca dawne piękno. Grupie zależy na stworzeniu obrazu odnawianej Warszawy.

Autor: HouseMarket.pl 06 grudnia 2016 12:52

Fenix Group uruchomiła stronę internetową, przybliżającą skomplikowany proces rewitalizacji, czyli odnawiania kamienic i pokazującą jego przebieg w praktyce na przykładzie poszczególnych inwestycji grupy.

- W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele informacji na temat reprywatyzacji w Warszawie. Niestety, zbyt często jest ona mylona z rewitalizacją, którą zajmuje się m.in. Fenix Group. Dlatego też postanowiliśmy w sposób przejrzysty pokazać, co stanowi przedmiot działalności naszej spółki – wyjaśnia Radek Martyniak, prezes Fenix Group. - Dużo mówi się o warszawskich kamienicach, ale brakuje rzetelnych informacji na temat procesu rewitalizacji, czyli odbudowy miasta, która następuje długo po reprywatyzacji – dodaje Martyniak.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na stronie znajduje się mapa prezentująca wszystkie nieruchomości w Warszawie, w które zainwestowała Fenix Group. W ciągu 10 lat spółka zrewitalizowała i zwróciła przestrzeni miejskiej około 20 tys. mkw. zabytkowej powierzchni, głównie w stolicy. Poziom inwestycji firmy do 2017 roku szacowany jest na około 380 milionów zł, przy czym istotne jest, że konserwacja budynków, ich remonty i rekonstrukcje odbywają się bez żadnego wsparcia ze środków publicznych. Spółka jest w trakcie rewitalizacji zabytków o łącznej powierzchni ponad 35 tys. mkw.

Strona www.maparewitalizacji.pl zawiera podstawowe dane na temat budynków, takie jak adres, liczba lokali oraz koszt i status prac remontowych. W menu zakładek znajdują się również informacje obrazujące przebieg rewitalizacji oraz poprzedzającej go  reprywatyzacji. Oprócz tego na mapie dostępne są zdjęcia poszczególnych nieruchomości, pokazujące ich stan techniczny przed rozpoczęciem prac remontowych oraz po zakończeniu.

Fenix Group deklaruje chęć poszerzenia projektu o informacje na temat odnawianych budynków spoza jej portfolio i uzupełniania mapy o inwestycje realizowane przez innych deweloperów. Dzięki temu można by stworzyć mapę odrestaurowanej Warszawy.

- Kwestia reprywatyzacji w Warszawie negatywnie wpływa na wizerunek wszystkich uczestników rynku nieruchomości w stolicy, w tym profesjonalnych podmiotów zajmujących się rewitalizacją, takich jak nasza spółka. Jest to dla nas bardzo krzywdzące, ponieważ wręcz obsesyjnie pilnujemy, aby wszystkie nasze działania były zgodne z prawem. Dlatego też postanowiliśmy pokazać na jakim poziomie angażujemy się w przywracanie do stanu użyteczności przestrzeni miejskiej. Zapraszam do tego projektu pozostałych profesjonalnych uczestników rynku. Chcemy pokazać, jak miasto przechodzi proces odnowy, jak wokół nas pięknieją ulice. Liczę na to, że podobnie myślących przedsiębiorców jest znacznie więcej – mówi Andrzej Kawalec, przewodniczący rady nadzorczej Fenix Group.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych