Waterlane Island zacznie nabierać kształtówHouseMarket.pl - 30 maja 2016 16:06


Generalnym wykonawcą apartamentowca Waterlane Island została gdyńska spółka Allcon Budownictwo. Gdański obiekt na Wyspie Spichrzów zostanie oddany do użytkowania pod koniec 2017 roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na lipiec 2016 r.


Składający się z dziewięciu kondygnacji nadziemnych i podziemnej hali garażowej Waterlane Island powstanie przy ul. Chmielnej 63. Oprócz apartamentów mieszkalnych w budynku znajdować się będą także apartamenty hotelowe, SPA z basenem, dwoma saunami, jacuzzi i siłownią oraz lokale usługowe. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 10 127 mkw.

Apartamenty będą miały powierzchnię od 31 do 53 mkw. Allcon Budownictwo rozpocznie prace budowlane w lipcu 2016 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– W ciągu wielu lat obecności na pomorskim rynku mieliśmy okazję wybudować kilkadziesiąt obiektów mieszkaniowo-usługowych. Cieszymy się, że inwestor dostrzegł nasze doświadczenie w tym zakresie i powierzył nam realizację Waterlane Island. To wymagający projekt w ważnej dla miasta lokalizacji. Jestem przekonany, że zrealizujemy go na czas i przy zachowaniu wysokiej jakości prowadzonych prac – mówi Mariusz Białek, prezes zarządu Allcon Budownictwo.

Inwestorem projektu jest spółka LP Chmielna, dla której realizacja Waterlane Island jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem z Allcon Budownictwo.

– Po niepodważalnym sukcesie inwestycyjnym i sprzedażowym pierwszego projektu Waterlane, bardzo duże zainteresowanie rynku skłoniło nas do przygotowania kolejnej inwestycji pod tą marką – mówi Rony Livni, prezes zarządu spółki LP Chmielna.