Wawrzyńca 19. Apartamenty w elektrowni miejskiej

Wawrzyńca 19 to nowa inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Tribeach Holdings i spółkę Haven na krakowskim Kazimierzu. W pochodzącej z 1914 r. Elektrowni Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca 19 powstaje nowoczesny kompleks apartamentów. Zabytkowe obiekty są modernizowane i przekształcane w taki sposób, aby nie naruszyć spójności ich oryginalnego projektu.

Autor: HouseMarket.pl 27 grudnia 2016 09:22

Wawrzyńca 19 jest częścią poprzemysłowego zespołu budynków dawnej elektrowni miejskiej, która ze względu na wartość historyczną i urbanistyczną podlega ochronie konserwatorskiej.

Apartamenty Wawrzyńca 19 mają zróżnicowane układy – od jednopokojowych mieszkań po wielopoziomowe apartamenty i penthouse’y. Większość ma tarasy, balkony lub loggie. Planowane zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 31 maj 2017 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z wewnętrznym dziedzińcem

Segmenty budynku Wawrzyńca 19 tworzą wewnętrzny dziedziniec, będący zieloną oazą w śródmiejskiej zabudowie. To ukryty w sercu Kazimierza ogród zalany naturalnym światłem, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Na zaawansowanym poziomie jest stan prac nad instalacjami wewnętrznymi oraz są prowadzone roboty wykończeniowe polegające na wykonywaniu wylewek, tynków wewnętrznych i sufitów podwieszanych. Łagodne, jak na tę porę roku, warunki atmosferyczne umożliwiają prace nad elewacjami. Wyprzedzając zakładany harmonogram, wykonana została już w większości elewacja dziedzińca oraz część elewacji od ulicy Św. Wawrzyńca.

Adaptacja postindustrialnych zabudowań odznacza się wysokim stopniem oryginalności i idealnie wpisuje się w charakter zrewitalizowanego otoczenia architektonicznego Kwartału Świętego Wawrzyńca.

Atrium Suwnicy

Prace rewitalizacyjne obejmują m.in. odzyskanie fragmentów dwóch kotłów węglowych wraz z podajnikami taśmowymi i wyeksponowanie ich dla podkreślenia ciągłości pomiędzy aktualnym i historycznym wyglądem oraz przeprowadzenie konserwacji stalowej konstrukcji wsporczej silosu na węgiel i wykorzystanie jej do wsparcia szklanego zadaszenia dziedzińca.

Zachowana oryginalna suwnica mostowa wraz z szynami ramowymi pozwala wyobrazić sobie imponującą skalę dawnej elektrowni. Atrium Suwnicy jest częścią powierzchni usługowej, którą zaplanowano na parterze budynku od strony ul. Św. Wawrzyńca. Znajdą się tam takie usługi jak: delikatesy, kawiarnia, centrum fitness i spa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych