West57th. Piramida pełna apartamentów

West57th, apartamentowa piramida zaprojektowana przez Bjarke Ingels Group nazywana jest bramą Manhattanu. W jej elewacji zanurzony jest wielki ogród wychodzący na Hudson River Park.

Autor: HouseMarket.pl 12 września 2016 09:16

West57th ma 35 pięter i mieści 709 apartamentów z widokiem na rzekę Hudson. Budynek został zaprojektowany przez architektów kopenhasko-nowojorskiej pracowni Bjarke Ingels Group. Douglas Durst, właściciel firmy deweloperskiej, dla której apartamentowiec powstał, wybrał Bjarke Ingelsa na projektanta, bo – jak przyznał - każdy jego projekt jest inny i zawsze idealnie wkomponowany w lokalny kontekst.

Hybryda Europy i Nowego Jorku

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Trójkątna bryła West57th jest określana jako hybryda europejskich kwartałów kamienic i nowojorskiego drapacza chmur. Opleciona kanciastymi balkonami konstrukcja zwrócona jest w stronę rzeki Hudson. Północna fasada ma balkony skręcone pod kątem 45 stopni. Elewacja apartamentowca z każdej strony wygląda inaczej.

Od West Side Highway przypomina piramidę, a od West 58th – dramatyczną szklaną wieżę. Przez obniżenie trzech krawędzi i podwyższenie północno-wschodniej części budynku zanurzony w bryle ogród otwiera się na rzekę. Dzięki temu jego użytkownicy mogą obserwować zachody słońca. Choć jest dostępny wyłącznie dla mieszkańców, to widać go z ulicy, przez co łączy się wizualnie z pobliskim Hudson River Park. W ogrodzie West 58th rośnie ponad 80 drzew 45 różnych gatunków.

 Perforowana elewacja

Elewację zdobią również tarasy o różnych rozmiarach, co dynamizuje skośną ścianę budynku. Pierwsze i drugie piętro zajmuje część komercyjna. Wszystkie mieszkania, dzięki lekkiemu skręceniu wewnętrznych ścian mają widok na rzekę i są dobrze nasłonecznione. W nawiązaniu do położenia nad rzeką ściany apartamentów zdobi wzór przedstawiający rybie ości. Można go także odnaleźć na elewacji.

W apartamentowcu znajdują się mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych. Wszystkie mają okna od podłogi do sufitu. Do każdego lokalu dociera wentylowane świeże powietrze. Mieszkańcy budynku mają do dyspozycji m.in. czytelnię, bar z widokiem na rzekę, pokój imprez, salę kinową, bawialnię dla dzieci, salę bilardową, do ping-ponga, koszykówki i gry w pokera, siłownię, symulator gry w golfa, salon fitness i basen.

Ponadto w apartamentowcu zorganizowano specjalny program kulturalny dla rezydentów. Organizowane są m.in. wycieczki, kursy gotowania, rzemiosła i sztuki oraz zajęcia dla dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych