Westa Investments szykuje osiedle w Krakowie za 1,7 mld zł

Westa Investments – po serii projektów inwestycyjnych w obszarze nieruchomości – ogłasza największy swój projekt deweloperski.

Autor: aw 25 lipca 2022 11:27

  • Westa Investments rozwija segment nieruchomościowy.
  • Spółka rusza w Krakowie z inwestycją mieszkaniową o budżecie 1,7 mld zł.
  • Niedawno skończyła pionierski projekt z PFR Nieruchomości, w ramach którego sprzedała blisko 500 lokali.

Green Town (tak brzmi robocza nazwa inwestycji) to osiedle zaplanowane na kilkunastu hektarach terenu na południu Krakowa. Na gruntach tych powstanie docelowo nawet 3,2 tys. mieszkań oraz lokale usługowe, sklepy, przedszkola, place zabaw jak i tereny zielone. Wedle założeń, projekt wart będzie 1,7 mld zł.

– To jeden z największych projektów tego typu w historii Krakowa. Podzieliliśmy go na kilka etapów. W pierwszym zbudujemy 200 mieszkań. Docelowo, do 2030 r. chcemy oddać mieszkańcom nawet 3,2 tys. lokali w ramach nowego osiedla – podkreśla Julia Bogdanowicz, dyrektor zarządzający i akcjonariuszka Westa Investments.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Planowane przychody z realizacji  tej inwestycji mają przekroczyć 2,2 mld zł.

– Nie wykluczamy, że do tego czasu rozpoczniemy jeszcze kolejne projekty. W zanadrzu mamy bowiem m.in. konkretne plany wybudowania dwóch ekskluzywnych, butikowych hoteli w świetnych lokalizacjach w Krakowie – zapowiada Julia Bogdanowicz.

Obecnie Westa Investments – koncentrująca się głównie na branży deweloperskiej – prowadzi kilka innych projektów mieszkaniowych w Krakowie. To 5 projektów na różnym etapie zaawansowania (m.in. Podedworze 9, Cieszyńska 9, Apartamenty Kosocicka, Glogera 30) – w ich ramach do końca 2024 r. powstanie 800 mieszkań, a część zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Dodatkowo, do 2025 r. na terenie Green Town do użytku oddanych ma być już pierwszych 200 lokali.

– Szacowane przychody z już realizowanych oraz przyszłych inwestycji o powierzchni użytkowej 200 tys. mkw. to ponad 2,5 mld zł – wylicza Julia Bogdanowicz i dodaje, że Westa ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży i naturalne jest, że będzie szukać coraz większych oraz ambitniejszych wyzwań. W ostatnich kilku latach wybudowała ponad 1000 mieszkań, a do tego w pionierskim projekcie PFR Nieruchomości właśnie przekazała pod klucz niemal 500 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych