Więcej remontów szczecińskich kamienic

Szczecin na remonty kamienic przeznaczył w 2016 r. łącznie 33 mln zł. Efekty zwiększonego wsparcia finansowego to nowe dachy i elewacje kilkudziesięciu kamienic.

Autor: HouseMarket.pl 19 grudnia 2016 12:54

W 2016 r. dzięki podwojeniu gminnej dotacji Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych mógł przeznaczyć na remonty kamienic 10 mln 400 tys. zł. W ostatnich kilku latach ZBiLK w Szczecinie wykonywał remonty, które pochłaniały około 5 mln zł. Jak informuje szczeciński magistrat pieniądze te w znaczniej części zostały przeznaczone na kapitalne remonty 15 dachów, izolację termiczną budynków i wykonanie ich elewacji w 13 budynkach. Większość prac została już zakończona, a ostatnie roboty są na ostatnim etapie.

W ramach tej kwoty ZBiLK zrealizował również remonty 160 mieszkań socjalnych i komunalnych, co kosztowało 3 mln zł. Zarząd wykonywał w tym roku również bieżące remonty kamienic i mieszkań, które kosztowały 4,8 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oprócz tego ZBiLK wsparł wspólnoty mieszkaniowe w remontach budynków kwotą 13 mln 300 tys. zł. Większość inwestycji została już zrealizowana. Zarząd posiada udziały w 1700 wspólnotach mieszkaniowych. Udziały umożliwiają dotowane działań remontowych wspólnot. Wsparcie uzyskały wspólnoty, które zaplanowały remonty elewacji. Dużą część z nich stanowi rewitalizacja zabytkowych kamienic.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych