Wiecha na Osiedlu Europejskim

Budynków na Osiedlu Europejskim przybywa i jest ich już tyle ile gwiazd na unijnej fladze, czyli dwanaście. Równolegle na dwóch z nich 11 i 12 zawisła wiecha. Jest to równoznaczne z zakończeniem prac konstrukcyjnych. Już pod koniec tego roku, klucze do pierwszych 55 lokali trafią do przyszłych mieszkańców.

Autor: Housemarket.pl 06 czerwca 2017 14:52

Realizowane obecnie etapy Osiedla Europejskiego położone są w kwartale otoczonym ulicami Londyńską i Wiedeńską. Cała inwestycja to praktycznie nowa dzielnica Gorzowa zaprojektowana w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody "Gorzowskie Murawy", który dla obecnie mieszkających na Osiedlu Europejskim, stał się głównym terenem aktywnego wypoczynku. W realizowanych budynkach powstanie prawie 150 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych.

– W obydwu budynkach zaprojektowaliśmy mieszkania o najbardziej poszukiwanych metrażach, czyli od 27 do 75 mkw. Choć jesteśmy na etapie wiechy, to przeszło 60 proc. lokali w każdym z obiektów jest już sprzedana – mówi Monika Golec z firmy Budnex. – Zainteresowanie tą lokalizacją jest na tyle duże, że niebawem planujemy uruchomić sprzedaż kolejnego etapu, który powstanie po sąsiedzku – dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jesienią tego roku zostanie oddany do użytku wysoki na 6 kondygnacji budynek przy ulicy Londyńskiej 7, który stanowi 11 etap osiedla. W budynku znajdą się trzy klatki, wyposażone w cichobieżne, nowoczesne windy. W piwnicy inwestor zaplanował garaże jedno i dwustanowiskowe. Przewidziany do oddania z początkiem przyszłego roku czteropiętrowy budynek nr 12 znajduje się przy ul. Wiedeńskiej 2. Złożą się na niego cztery klatki z cichobieżnymi windami obsługującymi również poziom hali garażowej. W obydwu inwestycjach klienci będą mieli możliwość zakupu komórki lokatorskiej zlokalizowanej na poziomie – 1 lub na półpiętrze.

Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania w realizowanych przez Budnex inwestycjach posiadają balkony, z których największe sięgają nawet 15 mkw. Dodatkowo w budynku nr. 11 i 12 do lokali znajdujących się na parterze przynależą tarasy o powierzchni od 11 do 48 mkw. Ten kawałek prywatnej przestrzeni na świeżym powietrzu klienci otrzymują w cenie mieszkania.

Zarówno dla przyszłych jak i obecnych mieszkańców osiedla ogromne znaczenie będą miały inwestycje, które zamierzają tu poczynić samorządowcy. Na działce przy ul. Wiedeńskiej i Brukselskiej powstanie przedszkole na 200 dzieci. Rozpoczęcie budowy placówki planowane jest przez lokalnych włodarzy jeszcze w tym roku. Na tę inwestycję magistrat wyda 7 mln zł. Docelowo w planach jest realizacja szkoły podstawowej, również na terenie osiedla.

Osiedle Europejskie to nie jedyna inwestycja, którą Budnex realizuje w swoim rodzinnym mieście. Równolegle w Gorzowie powstaje inny wielorodzinny projekt zlokalizowany w dzielnicy Górczyn. Przy Placu Jana Pawła II realizowane są jednocześnie dwa budynki wielorodzinne, w których powstanie blisko 230 mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych