Wiecha na osiedlu Nowy Korczak

Trwają zaawansowane prace przy budowie pierwszego etapu osiedla Nowy Korczak w Kaliszu, który właśnie osiągnął stan surowy. Planowany termin oddania budynku do użytku to drugi kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest FB Antczak z Kalisza.

Autor: HouseMarket.pl 16 listopada 2016 11:08

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. W ramach pierwszego etapu budowy powstał ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Na dachu konstrukcji właśnie zawisła wiecha, co oznacza zakończenie prac przy stanie surowym.

Pierwszy etap budowy osiedla rozpoczął się w czwartym kwartale 2015 r. Oddanie do użytkowania pierwszego z budynków planowane jest na drugi kwartał 2017 r. Sprzedaż lokali osiągnęła poziom 78 proc. – swoich nabywców znalazło już 55 z 70 dostępnych mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Na spotkaniach z potencjalnymi nabywcami najczęściej słyszymy, że zainteresował ich niestandardowy jak na warunki Kalisza, projekt osiedla, który bardziej przypomina wielkomiejskie realizacje, niż te dobrze znane z ulic naszego miasta. Być może jest to właśnie klucz do sukcesu tej inwestycji? Dobra sprzedaż nie oznacza jednak, że nie mamy już nic ciekawego do zaoferowania – na Nowym Korczaku dostępne są wciąż ciekawe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach i optymalnym nasłonecznieniu – komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Nowy Korczak to nowoczesne osiedle zaprojektowane przez GPA Gurbiel Pracownię Architektoniczną z Lublina. Bryły budynków charakteryzuje nowoczesność i minimalizm. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki, a wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych