Wiecha u Finów na Mokotowie

Zakończono prace związane z wykonaniem konstrukcji obiektu Nordic Mokotów, pierwszej inwestycji YIT w Polsce.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2016 14:02

Prace żelbetowe części naziemnej pierwszego etapu Nordic Mokotów rozpoczęły się 5 sierpnia br. Przez kolejnych 126 dni wykorzystano prawie 4 tysiące metrów sześciennych betonu i ponad 450 ton stali zbrojeniowej, powstało około 6 tysięcy mkw. ścian murowych.

- Obecnie stan zaawansowania inwestycji to blisko 50 proc. – mówi Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny w YIT w Polsce. – Jeszcze do końca roku zamierzamy osiągnąć stan surowy zamknięty. Planujemy wykonanie warstw dachowych i montaż stolarki okiennej dla całego budynku – dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Nordic Mokotów nie zabraknie typowo fińskich akcentów – tarasy i balkony będą drewniane, a w części mieszkań zostanie zainstalowana sauna. - Dodatkowo klienci będą mogli zakupić specjalne miejsca postojowe z instalacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym – przypomina Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

O Nordic Mokotów

Nordic Mokotów, pierwszy projekt mieszkaniowy YIT w Polsce, powstaje u zbiegu al. gen. W. Sikorskiego i ul. Pory w Warszawie. Budowa i sprzedaż została podzielona na trzy fazy. Pierwsza z nich obejmuje 125. Finalnie ma ich powstać blisko 300.

W październiku 2016 roku firma YIT zakupiła kolejny grunt w Warszawie o powierzchni prawie 3 ha. Docelowo w inwestycji ma powstać blisko 400 mieszkań. YIT konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w Polsce, aktywnie poszukując gruntów pod kolejne projekty, jak również partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzieć deweloperskich. Fiński deweloper skompletował również w Polsce zespół, który liczy obecnie 15 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych