Wielka premiera kamienicy Ogrodowa w Poznaniu

Neorenesansowa kamienica Ogrodowa, zwana poznańskim żelazkiem odzyska elewację wraz z charakterystyczną wieżyczką. Zyska też nowoczesne skrzydło, którym harmonijnie uzupełni lukę w pierzei śródmiejskiego kwartału.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2017 09:53

Inwestycja firmy Constructa Plus obejmuje także rewitalizację skweru u zbiegu ulic: Ogrodowej i Krysiewicza, z przeznaczeniem na ogólnodostępną strefę zieleni z miejscami wypoczynku.

Zabytek z nowoczesnym skrzydłem

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na inwestycję składają się dwa niezależne budynki. Pierwszy to wierna rekonstrukcja słynnej, ponadstuletniej kamienicy, wieńcząca skrzyżowanie ul. Krysiewicza i Ogrodowej. Znajdzie się w niej 25 mieszkań o metrażu od 25 mkw. do 130 mkw. Drugi jest dodatkowym, nowoczesnym skrzydłem zlokalizowanym wzdłuż ul. Krysiewicza. Pomieści 27 mieszkań o powierzchni od 23 mkw. do 90 mkw.

W ofercie są wyjątkowe lokale, m.in. mieszkania z widokiem na dwie strony świata oraz czteropokojowe apartamenty z dużymi balkonami lub tarasami. Deweloper zapewni m.in. klimatyzację oraz indywidualnie dobraną stolarkę okienną: drewniane drzwi balkonowe i tarasowe – dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe. W inwestycji znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny, dwie windy osobowe, wózkownia i rowerownia w podziemiach z bezpośrednim dostępem windą, system monitoringu oraz recepcja. W parterze przewidziano cztery lokale usługowe w parterze.

W Poznaniu jak w Nowym Jorku

Neorenesansowa kamienica powstała u schyłku XIX wieku na wąskiej, trójkątnej parceli, której zawdzięczała swoją rozpoznawalną kubaturę i potoczną nazwę poznańskie żelazko w nawiązaniu do słynnego nowojorskiego Flatiron Building.

W 2011 r., z uwagi na zły stan techniczny budynku, zapadła decyzja o jego rozbiórce. Po pięciu latach powraca do życia w nowej odsłonie. Projekt odbudowy obejmuje wierną rekonstrukcję elewacji zabytkowego budynku na podstawie inwentaryzacji, historycznej ikonografii oraz najnowszych technik skanowania trójwymiarowego i badań stratygraficznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych