Wielkopolski rynek inwestycji deweloperskich

Branża mieszkaniowa notuje kolejne rekordy, także na ten rok deweloperzy zaplanowali start kolejnych projektów. Przyglądamy się jak wygląda rynek nowych inwestycji w Wielkopolsce.

Autor: HouseMarket.pl 04 maja 2018 12:53

Według GUS-u od marca 2017 do marca 2018 zostało oddanych do użytkowania ponad 180 tysięcy mieszkań, co jest najlepszym od lat wynikiem w Polsce.

– Branża mieszkaniowa nie zwalnia, co jest zauważalne gołym okiem. Bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami potwierdzają marcowe Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu oraz zorganizowane przez Agrobex tydzień później drzwi otwarte - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Deweloper rozwija poznańskie projekty mieszkaniowe Wilczak 20 i Nowe Żegrze oraz inwestycje Radosna III w Zalasewie  i Osiedle Słoneczne w Szamotułach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wskazuje opracowanie Budownictwo mieszkaniowe I-IV kwartał 2017 roku, przygotowane przez GUS, w województwie wielkopolskim znacznie wzrosła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto we wskazanym okresie i w porównaniu do roku 2016.

– Nasza inwestycja Nowe Ogrody została zaplanowana długofalowo, biorąc pod uwagę fakt, że rynek wielkopolski, w tym poznański, jest szczególnie atrakcyjny. Właśnie ruszyliśmy z realizacją IV etapu osiedla, w którym będą 104 mieszkania – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Tak dynamiczny wzrost, jak województwo wielkopolskie, zanotowało także mazowieckie. Dziś to dwa największe rynki mieszkaniowe w Polsce. 

Wyniki sprzedażowe w wielu firmach deweloperskich są imponujące.

– W ostatnim czasie swoją premierę miała Murawa Park, poznańskie osiedle na Starych Winogradach. Dziś połowa mieszkań już znalazła swoich nabywców – wyjaśnia obrazowo Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Ponadto deweloper realizuje osiedla blisko rzeki Warta, czyli Przystań Warta i Śródka OdNowa, a także Młyn nad Cybiną. Wielką popularnością cieszy się Nadolnik Compact Apartments, kompleks blisko 1000 smart apartamentów.

Klienci na rynku nieruchomości chętnie wybierają przedmieścia.

– Sprzedaż w naszej firmie utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie. Na Osiedlu Kwiatowym w Zalasewie sprzedaliśmy już blisko 40 domów – zaznacza Adrian Wróbel, specjalista z biura sprzedaży Planetbud. Deweloper realizuje już II etapy, w planach są kolejne trzy. 

Biorąc pod uwagę wszystkie formy budownictwa, w tym przede wszystkim inwestycje deweloperskie, jak i indywidualne, w całym 2017 roku mieszkania oddawane do użytkowania miały średnio powierzchnię 93 m kw.

– Szczególnie budownictwo indywidualne, na potrzeby mieszkaniowe inwestora, wpływa na tę statystykę. Widząc, że wielu klientów chce mieć więcej przestrzeni do życia, zaprojektowaliśmy Zalasewo Park, gdzie znajdują się nie tylko mieszkania, ale i przestronne apartamenty. Kończymy realizację pierwszego z trzech budynków – zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych