Wieża Apartamenty. Okrągłe salony nad jeziorem Raduń

Wieża Apartamenty powstaje na wzniesieniu nad jeziorem Raduń, wśród stuletniego lasu. Sercem projektu jest wieża ciśnień z 1902 r. Nowy budynek w naturalny sposób wypełni skarpę na wzgórzu. Obie części połączy przeszklony łącznik. – Za kilka dni podpisujemy umowę z generalnym wykonawcą. Pierwszym mieszkańcom wręczymy klucze w kwietniu 2018 r. – mówi architekt Janusz Bieleń, autor projektu i deweloper.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 14 listopada 2016 08:51

Na jakim etapie jest budowa apartamentów w Wałczu?

Janusz Bieleń: Wykonaliśmy roboty ziemne, obecnie posadowione są pale. Za parę dni podpisujemy umowę z generalnym wykonawcą. Zakończenie budowy planujemy na koniec marzec 2018 r., a przekazanie kluczy - w kwietniu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak to się stało, że postanowił pan kupić wieżę?

- Osiem lat temu pracowałem nad przebudową budynku wodociągów i natknąłem się na ogłoszenie o przetargu na jej sprzedaż. Od początku miałem koncepcję zagospodarowania tej wyjątkowej budowli tak, aby stała się wizytówką miasta i jednocześnie była praktycznie wykorzystana, stąd pomysł na budowę apartamentów.

 

Na czym będzie polegać rewitalizacja wieży?

- Obecny projekt został wypracowany w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Istniejący budynek o wysokości 35 m będzie całkowicie odnowiony i ocieplony. Jego wygląd nawiąże do przedwojennego stanu. W odległości ok. ośmiu metrów zbudujemy nowy siedmiopiętrowy budynek, niższy od wieży o 10 metrów. Obie części zepnie łącznik o szklanej fasadzie. Chodziło o to, aby wizualnie oddzielić nowy obiekt od zabytkowego, choć w praktyce obie części stanowią jedność. Dzięki temu na każdej kondygnacji jest mieszkanie, w którym znajdzie się okrągły pokój w wieży. Będzie to wyjątkowe pomieszczenie, bo - oprócz tego że okrągłe - z nietypowymi ścianami. W wieży one nie są pionowe, tylko pochyłe. Zostawimy na nich surową czerwoną cegłę, bez tynku. Klientom proponujemy różne wersje aranżacji tej powierzchni.

Sprzedaż ruszyła. Wykończyliście mieszkanie pokazowe?

- Tak, i jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem ze strony klientów spoza naszego regionu. Doceniają wyjątkowość naszej inwestycji oraz wspaniałej lokalizacji w pięknej okolicy. Apartament pokazowy urządziliśmy w samej wieży ciśnień. Przy okazji dni otwartych zaaranżowaliśmy wnętrza, ukazując jaki niesamowity urok mają okrągłe ceglane ściany.

Zaprojektował pan 32 apartamenty z ogródkami lub tarasami z dużymi oknami balkonowymi, ale jeden jest wyjątkowy. To właściwie penthouse?

- Zdecydowanie tak. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedyne takie miejsce w Polsce, a może i na świecie. Apartament ma duże otwarte przestrzenie, znajduje się na najwyższej kondygnacji i jest trzypoziomowy. Na ostatnim mieści się salon o średnicy 10 metrów. Dwanaście okien umieszczonych równomiernie po obwodzie umożliwia oglądanie z wysokości ok. 40 metrów panoramy Wałcza, jeziora Raduń, a nawet Jeziora Zamkowego. Na kondygnacji pośredniej, na wysokości ok. 25 metrów, jest wyjście na 45-metrowy taras z miejscem na grilla i przydomowy ogródek.

Czy to jest inwestycja dla klientów o wyszukanych gustach architektonicznych, czy na wynajem jako lokata kapitału?

- Naszych klientów możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza to mieszkańcy Wałcza i okolic, którzy kupują na własne potrzeby mieszkaniowe. Druga to osoby spoza regionu, często mieszkający za granicą. Szukają wyjątkowego apartamentu na wakacje, albo na powrót do Polski na stałe. Wszyscy doceniają, że taka inwestycja to doskonała lokata kapitału, ze względu na jej niepowtarzalność.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych