Wieżowiec zamiast szkoły w Rzeszowie?

Władze Rzeszowa, jeszcze kilka dni temu, budynkiem szkoły i działką, na której ona stoi, chciały się zamieniać z firmą deweloperską. Teraz miasto chce sprzedać nieruchomość. Czy będzie tam mógł powstać wieżowiec – pyta rzeszow.wyborcza.pl.

Autor: rzeszow.wyborcza.pl 28 grudnia 2016 13:53

Projekt uchwały w sprawie sprzedaży budynku po dawnym Zespole Szkół im. UNICEF przy ul. Marszałkowskiej w Rzeszowie jest już gotowy. Miasto chce się pozbyć dawnej szkoły wraz z blisko 90-arową działką, sprzedając tę nieruchomość w drodze nieograniczonego przetargu.

Nie wiadomo, co może powstać na działce przy Marszałkowskiej i to budzi niepokój mieszkańców okolicznych bloków. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania. Wydając warunki zabudowy, wydział architektury kieruje się m.in. zasadą sąsiedztwa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To oznacza, że na tej działce będzie mogło powstać coś, co w okolicy już jest. W sąsiedztwie szkoły dominuje zabudowa mieszkaniowa i biurowa. Są zarówno niewysokie budynki mieszkalne, jak też i dziesięciopiętrowe. Są także wysokie budynki biurowe, np. 13-piętrowy SkyRes – informuje rzeszow.wyborcza.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych