WIK Capital poszerza portfolio. Startuje remont Kamienicy Architekta w Łodzi

WIK Capital uruchamia kolejną inwestycję. Jest to przedwojenna kamienica w stylu modernistycznym - Kamienica Architekta przy ul. Narutowicza 128 w Łodzi.

Autor: housemarket.pl 03 czerwca 2022 15:13

  • Rozpoczęły się prace remontowe przy najnowszej inwestycji WIK Capital.
  • Kamienicy Architekta mieści się przy ul. Narutowicza 128 w łódzkim Śródmieściu.
  • Do sprzedaży trafiły 24 apartamenty.

To kamienica z lat 20. XX w., w oryginalnym stylu modernistycznym. Obiekt zawdzięcza swoją nazwę łódzkiemu architektowi Stefanowi Derkowskiemu, który mieszkał tu przed wojną. W porozumieniu z lokalnym konserwatorem zabytków kamienica przechodzi proces restauracji w ramach rewitalizowania starej tkanki miejskiej.

Nieruchomość usytuowana jest wśród uczelni wyższych, gwarantuje też dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej i bliskość zieleni - parku Matejki czy parku 3 Maja. Lokalizacja przy ul. Narutowicza to jeden z atutów inwestycyjnych, które proponuje deweloper.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do sprzedaży przeznaczono 24 lokale w metrażach od 20 do 45 m2 ( w tym mikroapartamenty i mieszkania 2-pokojowe) oraz 1 lokal usługowy. Ceny sprzedaży zaczynają się od 180 tys zł netto. Projekt realizacji zakłada nadbudowę i adaptację istniejącego historycznego budynku. Docelowo obiekt będzie miał 4 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Zaletą mieszkań jest ich wysokość (2,70–2,80 m).

- Mamy świadomość czynników, które składają się na sukces sprzedaży inwestycji na rynku nieruchomości. W ciągu 5 lat działalności WIK Capital na rodzimym rynku zdobyliśmy wiedzę na temat aktywności inwestycyjnych. Dlatego na rynku mieszkaniowym sięgamy po nieruchomości starannie wyselekcjonowane właśnie pod tym kątem. Kamienica Architekta to perła polskiego modernizmu. Produkt wysokiej jakości, który łączy wyjątkową architekturę z doskonałą lokalizacją. Ze względu na przedwojenny, oryginalny charakter stanowi unikat na rynku nieruchomości mieszkaniowych - mówi Aleksander Kupcewicz, wspólnik WIK Capital.

W porozumieniu z lokalnym konserwatorem zabytków kamienica przechodzi proces rewitalizacji. Fot. mat. pras.

WIK Capital pracuje nad włączeniem do swojego portfolio kolejnych inwestycji mieszkaniowych w segmencie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych. Planuje już także następną nieruchomość hotelową. Analizowane są obydwa rynki, a celem na każdym z nich jest pozyskanie inwestycji, które wpiszą się w przemyślane portfolio nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych