Wikana dostała kredyt na Novą Targową

Spółka zależna Wikany zawarła z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym umowę nieodnawialnego kredytu obrotowego deweloperskiego w kwocie 5,3 mln zł na budowę pierwszego etapu Novej Targowej w Tarnobrzegu.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2016 09:08

Kredyt został udzielony na okres 23 miesięcy, z ostatecznym terminem spłaty określonym na dzień 30 września 2018 r. Realizację pierwszego etapu inwestycji Nova Targowa powierzono firmie REM z siedzibą w Malinie. W ramach etapu powstanie 45 lokali, podczas gdy cały projekt zakłada powstanie 120 lokali.

- Zapewnienie finansowania, w postaci kredytu bankowego, dla inwestycji w Tarnobrzegu pokazuje również, że Wikana korzysta z dobrej koniunktury w segmencie deweloperskim, uruchamia kolejne projekty i sukcesywnie zwiększa skalę działalności – podkreśla Robert Pydzik, prezes grupy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nova Targowa to zespół dwóch budynków mieszkalnych w rejonie ulic: Targowej i Tracza. W czteropiętrowych budynkach zaprojektowano łącznie sto dwadzieścia lokali mieszkalnych w metrażach od 30 mkw. do 80 mkw. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną mieszkania od dwupokojowych do czteropokojowych z możliwością własnego zaaranżowania.

Lokale na parterze będą miały ogródki, a te na wyższych piętrach wyposażone zostaną w balkony. Elewacja utrzymana w jasnej kolorystyce sprawi, że budynki wyróżnią się elegancją i prostotą. Dopełnieniem będą atrakcyjne balkony, w których balustrada do połowy jest pełna, a w górnej części wykonana z prętów. Pojawi się również oryginalna prostokątna stolarka okienna.

Osiedle jest ogrodzone z dwóch stron, natomiast od ulic: Targowej i Tracza otwarta przestrzeń łączy się z układem miejskim. Teren wokół inwestycji zostanie zaaranżowany tak, aby w sposób funkcjonalny i estetyczny uwzględniał najważniejsze potrzeby mieszkańców. Znajdą się tu m.in. osiedlowe drogi, chodniki dla pieszych, ławki. Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw, w otoczeniu zieleni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych