Wikana inwestuje w Klonowy Park

Wikana wybrała wykonawcę drugiego etapu Klonowego Parku w Janowie Lubelskim.

 

Autor: PAP/HouseMarket.pl 30 sierpnia 2016 09:15

Spółka zależna Wikany zawarła z ST INVEST Zbigniew Tarłowski, Karol Szczech umowę o wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją budynku mieszkalnego wielorodzinnego B oraz wykonaniem zagospodarowania terenu w ramach drugiego etapu inwestycji pod nazwą Klonowy Park w Janowie Lubelskim.

W ramach budynku B powstaną 24 lokale. Termin realizacji umowy został ustalony na 31 sierpnia 2017 r. Wynagrodzenie jest ryczałtowe i wynosi 3,2 mln zł netto. Klonowy Park to kompleks budynków mieszkalnych zlokalizowany w okolicy ul. Sowiakowskiego, w cichym kameralnym otoczeniu charakteryzującym się przewagą zabudowy jednorodzinnej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W skład osiedla wejdą trzy niewielkie, trzykondygnacyjne budynki mieszkalne z boksami garażowymi w części przyziemia, liczące po 21 lub 30 mieszkań.

Realizowany w pierwszym etapie budynek A liczył będzie 21 mieszkań rozmieszczonych w trzech klatkach schodowych. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie komórka lokatorska. Posiadacze samochodów będą mieli możliwość zakupu indywidualnego garażu, których w tym budynku przewidziano 10.

Nazwa inwestycji oddaje charakter, jaki Wikana chciała nadać osiedlu. Kameralność budynków uzyskana dzięki niskiej zabudowie i niewielkiej liczbie mieszkań, zagospodarowanie terenu uwzględniające dużą ilość roślinności i elementy małej architektury, takie jak ławki, czy stojaki na rowery sprawiają, że mimo miejskiego charakteru zabudowy osiedle nie zamienia się w betonową dżunglę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych