Wikana ma kredyt na budowę Klonowego Parku

Giełdowy deweloper podpisał z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym w Stalowej Woli umowę kredytową na realizację projektu Klonowy Park w Janowie Lubelskim.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 14:47

Kredyt w wysokości blisko 3,7 zł sfinansuje drugi etap inwestycji, w ramach którego powstają 24 mieszkania. Ich budowa zostanie zakończona pod koniec trzeciego kwartału 2017 r.

- Pozyskanie kredytu stanowi kontynuację realizacji strategii rozwoju spółek z grupy kapitałowej Wikana, polegającej m.in. na zapewnieniu optymalnej struktury finansowania realizowanych projektów deweloperskich. To również szansa na tańsze finansowanie działalności operacyjnej w przyszłości, a także dowód, że staliśmy się atrakcyjnym partnerem dla instytucji gotowych finansować realizację naszych projektów – wyjaśnił Robert Pydzik, prezes Wikana.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kredyt na realizację projektu Klonowy Park to druga umowa zawarta w ramach grupy kapitałowej Wikana z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym. W ubiegłym roku NBS udzielił deweloperowi kredytu w wysokości 5,3 mln zł na budowę osiedla Nova Targowa w Tarnobrzegu. Kredyty bankowe stanowią coraz bardziej istotną rolę w finansowaniu projektów deweloperskich Wikany. W 2016 r. deweloper podpisał umowy między innymi z mBank Hipoteczny, Raiffeisen Bank Polska oraz NBS na łączną kwotę ponad 30 mln zł.

- Liczymy, że kredyt pozytywnie wpłynie na strukturę finansowania całej grupy. Przypomnę, że w tym roku chcemy rozpocząć realizację dziewięciu nowych projektów, w ramach, których powstanie ponad 770 mieszkań – mówi Robert Pydzik.

Osiedle Klonowy Park to trzyetapowa inwestycja Wikany realizowana w Janowie Lubelskim. Pierwszy etap oddano do użytkowania w czwartym kwartale 2013 r. W ramach całej inwestycji powstaną trzy budynki, w których zaprojektowano łącznie 66 mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych