WildaNova. Lofty w nowojorskim styluHouseMarket.pl - 07 czerwca 2018 10:59


WildaNova to projekt rewitalizacji zabytkowej kamienicy z 1910 roku pod adresem Wierzbięcice 30 w Poznaniu. Budynek umożliwia innowacyjne wykorzystanie zabytkowej przestrzeni. W ofercie jest kilka low-loftów, czyli lokali w przyziemiu budynku od strony podwórza oraz front budynku. Każdy z nich ma okna balkonowe, odkryte fragmenty oryginalnej cegły oraz mikroogródek i prywatne wejście. Perfekcyjnie można je zaaranżować w modnym stylu industrialnym, zwłaszcza że lokale WildaNova mają ok. 3,5 m wysokości, swoim charakterem przywodzą na myśl Nowy Jork, Amsterdam czy Kopenhagę.

WildaNova to doskonała propozycja na pierwsze mieszkanie lub na nieduże biuro, mały biznes. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem Konserwatora Zabytków Miasta Poznania.

– Sprzedaż ruszyła w kwietniu, a już co czwarty lokal jest niedostępny. To jedna z najszybszych sprzedaży, jakie ostatnio miałem. Kupujący szukają małych metraży w cenie około 200 tys. zł w dobrych lokalizacjach. My mamy taką ofertę i odpowiada ona na potrzeby rynku. WildaNova to firma z duńskim kapitałem, a rewitalizacja prowadzona jest przez architektów i ekipy wykonawcze z doświadczeniem z innych historycznych obiektów w Poznaniu. Kupujący to widzą i doceniają dbałość o szczegóły oraz wysoką jakość wykonania – tłumaczy Wojciech Lasota, przedstawiciel dewelopera.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W budynku docelowo będzie znajdować się: 69 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych. Termin oddania do użytkowania to pierwszy kwartał 2019 roku.

Wilda jako dzielnica przechodzi dynamiczną zmianę charakteru. Wręcz z miesiąca na miesiąc widać ogłoszenia nowych inwestycji usprawniających życie mieszkańcom a także poprawiających infrastrukturę dzielnicy. Taką inwestycją jest projekt „Zielone Wierzbięcice”, w ramach którego wyremontowane będą ulica i ciągi chodników ulicy Wierzbięcice, a także wymienione zostaną tory tramwajowe, między którymi znajdzie się trawnik.

Ze względu na zachowaną w bardzo dużym stopniu historyczną zabudowę, Górna Wilda wyróżnia się na tle innych dzielnic Poznania niepowtarzalnym charakterem i urokiem. Inwestycja znajduje się 10 minut spacerem od dworca Poznań Główny i Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w drugą stronę blisko galerii Stary Browar oraz spacerowych terenów wzdłuż Warty.

– WildaNova, pod adresem Wierzbięcice 30, zlokalizowana jest w tej części Wildy, którą śmiało można nazwać perełką wśród ulic Poznania. Ta najmniejsza z poznańskich dzielnic zmienia swój charakter na okolicę stylową a jednocześnie nowoczesną, modną, a przy tym wciąż dostępną cenowo – dodaje Joanna Iwanowska-Nielsen, członek zarządu WildaNova.

Wilda jest często wskazywana jako preferowane miejsce zamieszkania przez osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta. To lokalizacja interesująca dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość atrakcyjną dla wynajmujących, a także rokującą wzrost wartości w ciągu najbliższych lat.

Dotychczasowa sprzedaż pokazała, że WildaNova ma trzy główne grupy odbiorców. Część osób traktuje ją jako inwestycję kapitałową lub na wynajem, inni jako pierwsze mieszkanie, a pozostali nabywcy to właściciele małych biznesów.

– Każda kamienica jest niepowtarzalna, a każde mieszkanie w niej jest wyjątkowe, ma unikalny charakter. WildaNova ma centralną, świetnie skomunikowaną lokalizację w mieście, widok z okna, dobre doświetlenie, balkony lub okna balkonowe, piękne balustrady, windę w głównym budynku, odtworzone piękne elementy historyczne – mógłbym długo wyliczać. Poza tym są sklepy i usługi przy głównej ulicy i urokliwych uliczkach bocznych odchodzących od „kręgosłupa” Wildy: ulicy Wierzbięcice. To jedna z głównych różnic, wielka zaleta w porównaniu z mieszkaniami w nowoczesnych osiedlach, najczęściej położonych z dala od tkanki miejskiej Poznania – zaznacza Jacek Jedliński, architekt odpowiedzialny za projekt renowacji kamienicy WildaNova.