Willa przy Grottgera. Apartamenty zastąpią zabytek

Mieszkańcy myśleli, że stary budynek zostanie tylko przebudowany, a nie zrównany z ziemią. Deweloper twierdzi, że działa zgodnie z prawem. Tłumaczy rozbiórkę bardzo złym stanem zabytku – informuje www.gazetakrakowska.pl.

Autor: www.gazetakrakowska.pl 05 stycznia 2017 11:08

Przy ul. Rzecznej w Krakowie wyburzono zabytkowy dom, a w jego miejscu powstaje spory apartamentowiec. Mieszkańcy pytają, jak to możliwe, skoro widzieli tablicę na placu budowy, która mówiła tylko o przebudowie dawnego budynku. Podkreślają też, że nowoczesny, wysoki na cztery kondygnacje nowy blok, nie pasuje do niższej zabudowy okolicy Młynówki Królewskiej. Deweloper twierdzi, że zmieniono plany, bo zabytek nie nadawał się do wykorzystania. Zapewnia, że na wszystko ma konieczne pozwolenia.

Willa przy Grottgera budowana jest przez firmę Grottgera Arkada Inwestycje, która rozpoczęła już sprzedaż mieszkań. Ma ich być 10 oraz jeden lokal użytkowy (metraż od 34 do 161 mkw.).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma tłumaczy, że w trakcie trwających aż 12 lat procedur przygotowania inwestycji stan techniczny domu na tyle się pogorszył, że miejski konserwator zabytków wykreślił obiekt z ewidencji zabytków i zezwolił na jego wyburzenie. Mieszkańcy uważają, że właściciele tylko czekali, aż stary dom się posypie, aby zrealizować swoje plany - informuje gazetakrakowska.pl.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych