Wirtualny spacer po osiedlu, którego jeszcze nie ma? To już możliwe

Wirtualna rzeczywistość coraz mocniej rozpycha się w branży nieruchomości. Wirtualne spacery, które pozwalają na zaprezentowanie mieszkania, istniejącego dopiero na planach, to wygodne narzędzie zarówno dla deweloperów, jak i samych konsumentów. Ale to nie wszystko. Jak się okazuje mogą one przejść niedługo prawdziwą rewolucję.

Autor: housemarket.pl 24 października 2018 13:31

Wykorzystywanie VR-u w nieruchomościach, głównie w postaci wizualizacji, zadebiutowało w Polsce na przełomie 2015 i 2016 roku. Od tego czasu wirtualna rzeczywistość zyskuje coraz większą popularność i choć jest to wciąż niszowa technologia, to nie ma wątpliwości, że podobnie jak w innych sektorach przyszłość będzie należeć do niej.

Znając dobrze trendy związane z cyfrową transformacją, warszawska spółka Disco WTMH, założona przez twórcę sieci Bobby Burger, Bogumiła Jankiewicza, postawiła na produkcje własnych rozwiązań z segmentu hardware. Tak powstał pomysł na stworzenie pierwszej w Europie wielokierunkowej bieżni VR-Gamenastix. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Tworząc salon Discovr napotkaliśmy problem w postaci braku dostępnych na rynku kontrolerów ruchu, które zapewniałyby doświadczenie „chodzenia” - mówi Bogumił Jankiewicz, CEO Disco WTMH. - Bieżnie, w które wyposażyliśmy nasze centrum były wykonane z niskiej jakości materiałów jak i po prostu nie zapewniały wystarczającego poziomu imersji. Dlatego też stwierdziliśmy, że skoro nie możemy kupić takich urządzeń, to stworzymy je sami. Szybko okazało się jednak, że rozrywka to nie wszystko bieżnia może mieć zastosowanie chociażby w branży nieruchomości - dodaje Jankiewicz.

Bieżnia Gamenastix pozwala na przeniesienie wirtualnego spaceru po mieszkaniu na zupełnie nowy wymiar. Dotychczas VR-owe gogle zapewniały statyczne doświadczenie: rozglądania się po nieruchomości. Dzięki bieżni, która pozwala na większą imersję, potencjalni klienci mogą poczuć się jak „u siebie w domu” i swobodnie przejść po wybranej lokacji, a nawet całym osiedlu! Jak to działa? Bardzo prosto: użytkownik zakłada VR-owe gogle, specjalne „markery” monitorujące jego ruchy i dzięki założeniu specjalnych szelek może swobodnie „chodzić” po bieżni.

- Takie rozwiązanie pozwala na spojrzenie na potencjalne mieszkanie z innej perspektywy. Dzięki niemu można poczuć prawdziwą „głębie”, odległość mierzoną krokami prawdziwymi krokami. Za pomocą takiego spacery sprawdzimy np. ustawność mieszkania. To zupełnie inne doświadczenie niż te dostępne dotychczas - dodaje Bogumił Jankiewicz.

Bieżna Disco WTMH jest w fazie gotowego prototypu. Powstały już pierwsze wersje demonstracyjnych wirtualnych spacerów przeznaczonych dla deweloperów. Produkt docelowo pojawi się na rynku w 2019 roku.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych