Właściciele mieszkań w Zakątku Cybisa czują się oszukani. Co dalej z inwestycją Włodarzewskiej?

Blisko 200 osób protestowało przed budową osiedla Zakątek Cybisa na warszawskim Ursynowie. Jak twierdzą, wpłacili pieniądze na mieszkania, a deweloper - firma Włodarzewska - nie dotrzymał umowy.

Autor: TVP/haloursynow.pl 13 marca 2017 15:16

Jak podaje TVP, ludzie czują się oszukani, bo jak mówią - firma pobrała 60 milionów złotych, a na prace budowlane wydała niecałe 15.

Budowa trwa już 7 lat, kilkudziesięciu lokatorów w marcu 2015 roku powinno dostać klucze do mieszkań. Tymczasem deweloper nie kontynuuje budowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osoby, które kupiły mieszkania w inwestycji, założyły stowarzyszenie i zapowiadają złożenie doniesienia do prokuratury. Jak informuje haloursynow.pl w sumie według wyliczeń nabywców długi dewelopera związane z Zakątkiem Cybisa sięgają ok. 100 mln złotych.

Od ubiegłego roku Włodarzewska ma nowy zarząd i znajduje się pod nadzorem kancelarii restrukturyzacyjnej. Sąd na wniosek samej spółki zgodził się bowiem na przyspieszoną restrukturyzację. W styczniu kancelaria zrezygnowała z prowadzenia sprawy ze względu na brak ruchów ze strony firmy - nie przygotowano planu restrukturyzacji. To oznacza, że Włodarzewska nie wywiązuje się z obietnic wobec wierzycieli i grozi jej upadłość likwidacyjna. Nie ma jeszcze decyzji sądu w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych