Wmurowano kamień węgielny pod Bulwary Książęce we Wrocławiu

BPI Polska świętowało wmurowanie kamienia węgielnego pod Bulwary Książęce we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska to trzeci, po Gdańsku i Warszawie rynek nieruchomości, na którym inwestuje belgijski deweloper w Polsce.

Autor: HouseMarket.pl 18 października 2016 10:53

Różnorodna oferta mieszkań w unikalnej lokalizacji pomiędzy dwoma ramionami Odry w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów. Zaledwie półtora miesiąca po uruchomieniu biura sprzedaży sprzedano już ponad 30 proc. wszystkich lokali dostępnych w pierwszym etapie projektu.

 – Liczba „trzy” ma szczególne znaczenie w strukturze naszej firmy. Należymy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Brukseli, której działalność koncentruje się na trzech głównych obszarach – drenażu akwenów wodnych, inżynierii morskiej i środowiska oraz generalnego wykonawstwa i inwestycji deweloperskich. Ta ostatnia dziedzina jest domeną BPI, które jest obecne na trzech europejskich rynkach nieruchomości mieszkalnych – belgijskim, luksemburskim i polskim. W tych trzech krajach sprzedaliśmy łącznie 5 tys. jednostek mieszkalnych, a aktualnie realizujemy 600 tys. mkw. nowych inwestycji – powiedział podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego we Wrocławiu,  Jacques Lefevre, dyrektor zarządzający BPI z siedzibą w Brukseli.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najnowszą inwestycją  belgijskiej spółki są Bulwary Książęce, które powstają przy ul. Księcia Witolda na wyspie Kępa Mieszczańska od strony Mostu Pomorskiego, naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja we Wrocławiu, zarówno ze względu na malowniczy charakter tego miejsca, jak i prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta. Projekt wyróżnia kompleksowy plan zagospodarowania przestrzeni, składający się z wydzielonej części mieszkalnej, a także ogólnodostępnych przestrzeni publicznych.

– Filozofię BPI najlepiej oddaje hasło „developing urban harmony” - budując miejską harmonię. Przystępując do każdej nowej inwestycji, zawsze stawiamy sobie jeden niezmienny cel – budować tak, aby nasze inwestycje, z jednej strony spełniały konkretne oczekiwania klientów, a z drugiej, żeby miały pozytywny wpływ na środowisko i sąsiedztwo. Jesteśmy zwolennikami masterplanningu, realizując inwestycje, wychodzimy poza mury budynków, dbając o przyjazne zagospodarowanie terenów wokół naszych inwestycji, tworzenie atrakcyjnych przestrzeni publicznych i wartościowe części wspólne. Nie inaczej będzie tutaj na Bulwarach Książęcych we Wrocławiu – mówił Jacques Lefevre.

W ofercie BPI Polska znajdują się dwa typy lokali - mieszkania o podwyższonym standardzie typu comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty prestige o wysokości 2,82 m. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 175 lokali o metrażu od 27 do 128 mkw., drugi etap to kolejnych 177 mieszkań. Wszystkie o zróżnicowanych układach z możliwością zmiany aranżacji i wykończenia pod klucz. Każde mieszkanie zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające z unikatowej lokalizacji projektu. Zadecydują o tym duże drewniane okna, a także wygodne duże tarasy lub balkony, czy też w przypadku mieszkań położonych na pierwszym piętrze – ogrody.

Stolica Dolnego Śląska to jeden z najbardziej rozwiniętych rynków w Polsce, miejsce wymagające ze względu na dojrzałość klientów, bogatą historię miasta i zabytkową architekturę.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych