Wręczono klucze do mieszkań socjalnych w Kielcach

Sześciu rodzinom przydzielono lokale socjalne przy ulicy Tartacznej w Kielcach. Dwa, oddane do użytku, parterowe budynki to część trzyetapowej inwestycji, rozpoczętej latem tego roku.

Autor: HouseMarket.pl 28 grudnia 2016 13:06

Jak informuje kielecki magistrat, w wyposażeniu mieszkań znajdują m.in. kuchenki oraz umywalki i prysznice. Lokale są od jednopokojowych do trzypokojowych o powierzchni od ponad 30 do blisko 50 mkw. Otrzymały je m.in. wielodzietne rodziny. Po odebraniu kluczy nowi lokatorzy podpisali umowę najmu na trzy lata.

Po upływie tego okresu będą mogli ją przedłużyć. Do tego czasu na ulicy Tartacznej znacznie przybędzie mieszkańców. W ramach projektu do wiosny 2017 roku łącznie powstanie 19 lokali socjalnych. Inwestycja wartości blisko 3 mln zł jest finansowana głównie z budżetu miasta Kielce. 35 proc. kosztów przeznaczonych na jej realizację, czyli ok. miliona złotych, zostanie zwróconych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Oprócz tego w przyszłym roku planowana jest budowa kolejnych 12 mieszkań socjalnych oraz remont ulicy Tartacznej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych