Writhing Tower. Skręcona apartamentowa wieża z widokiem na ocean

Apartamenty w zaprojektowanym przez architektów pracowni LYCS wieżowcu Writhing Tower w Limie mają z jednej strony widok na miejski park, a z drugiej na ocean. Na ich dużych balkonach rosną drzewa. Jest też miejsce na basen z drewnianym tarasem.

Autor: HouseMarket.pl 16 sierpnia 2016 09:16

Porojekt powstał dla jednej z najpiękniejszych stref mieszkalnych w Limie - w dzielnicy San Isidro. Pracownia LYCS zaprojektowała nietypowo skręcony drapacz chmur na konkurs architektoniczny ogłoszony przez firmę dewelperską Arquia, która znana jest z tego, że postrzega architekturę jako sztukę.

Apartamenty skręcone na krzyż

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Writhing Tower każdy apartament jest obrócony o 45 stopni, na zasadzie krzyżyka. Jednocześnie bryła budynku nie traci linearnego układu. Celowy zabieg skręcenia tarasów zapewnił prywatność mieszkańcom. Sąsiedzi nie widzą siebie nawzajem ani z dołu ani z góry. Dodatkowo każdy apartament ma z jednej strony widok na miejski park, a z drugiej na ocean.

Największym atutem dwupoziomowych mieszań są duże balkony. Rosną na nich drzewa, jest też miejsce na basen z drewnianym tarasem. Mieszkania właściwie są transparentne. Charakteryzują się wielkimi przeszkleniami. Okna są rozsuwane tak, by mieszkańcy mogli otwierać swoje wnętrza na przyjemne peruwiańskie wiatry.

Apartamenty inteligentnie zaplanowane

Unikalna geometryczna bryła uzyskana przez zabieg skręcenia tarasów sprawia, że do mieszkań dociera zarówno słońce jak i oceaniczna bryza. Lima ma łagodny, wilgotny klimat ze średnią opadów 1-6 cm rocznie. Z tego powodu architektura w większej części regionu jest przeważnie otwarta. Umożliwia to również charakter planowania miejskiego, który uwzględnia w przestrzeni publicznej wiele parków, skwerów, czy zbiorników wodnych.

Writhing Tower jest rodzajem eksperymentu architektonicznego, zestawieniem współczesnych tendencji projektowych z tradycyjną, niską miejską zabudową Limy. Zapewnienie zieleni mieszkańcom piątego co do wielkości miasta w Ameryce Łacińskiej nie jest łatwym zadaniem, ale pracownia LYCS uwzględniła ten aspekt w swojej koncepcji skręconej wieży. W dziewięciomilionowej Limie przestrzeń szybko kurczy, dlatego wymaga inteligentnego planowania miejskiego. Unikalny projekt pracowni LYCS jest odpowiedzią na ten problem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych