Wycinka drzew dla Osiedla Różanego

Wycinka było konieczna ze względu na budowę Osiedla Różanego, należącego do katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Autor: katowice.wyborcza.pl/HouseMarket.pl 03 sierpnia 2016 10:03

Jeden budynek już powstał, kolejny jest w trakcie budowy, a obok powstanie jeszcze jeden blok. Oprócz tego konieczne było wygospodarowanie miejsca na nowe parkingi i miejską infrastrukturę, jak skwery czy plac zabaw.

W zamian TBS został zobowiązany do zasadzenia 32 drzew, które zrekompensują obecną wycinkę – informuje portal katowice.wyborcza.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt Osiedla Różanego w Katowicach nawiązuje do róży, która dla kultury Zachodu jest tym, czym lotos dla Orientu. Jedną z wartości, którą symbolizuje róża, jest wygodne życie – wartość, która przyświeca nowej inwestycji Katowickiego TBS.

 Nowoczesna architektura i funkcjonalne rozwiązania łączą się z tradycją, do której nawiązaniem jest również prosta i uporządkowana bryła budynków, kolor elewacji ozdobionej motywem roślinnym odnoszącym się do budynku poczty, położonej w historycznej dzielnicy Nikiszowiec, jednego z piękniejszych zabytków Katowic.

Wszystkie mieszkania będą doskonale nasłonecznione dzięki zastosowaniu dużych okien typu portfenetr. W ramach przygotowania mieszkań do zamieszkania, KTBS zaoferuje przyszłym mieszkańcom wybór kilku wariantów wykończenia i wyposażenia mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych