Wynajem się opłaca. Kolejny fundusz inwestuje w apartamenty

Central Fund Of Immovables, należąca do GK CFI Holding podpisała ze spółką Viart umowę o wspólnej inwestycji deweloperskiej. Fundusz zainwestuje ok. 10,5 mln zł w Apartamenty Mackiewicza.

Autor: HouseMarket.pl 09 września 2016 09:40

Kwota inwestycji ze strony Central Fund wyniesie docelowo ok. 10,5 mln zł netto. Pieniądze przeznaczone zostaną na finansowanie inwestycji prowadzonej przez Viart – budynku Apartamenty Mackiewicza w Łodzi, w którym powstanie 80 mieszkań o bardzo zróżnicowanej powierzchni.

- Jest to jedna z inwestycji, której finansowania podjęliśmy się w tym roku. Jej szacunkowy koszt całkowity to ok. 21 mln zł netto. My finansujemy połowę. Nasza będzie również połowa przychodów z tej inwestycji. Jej zakończenie planowane jest na II kwartał 2017 r. Szacunkowa wartość sprzedaży mieszkań, w ocenie zarządu spółki Viart, zweryfikowana przez Central Fund of Immovables, winna sięgnąć kwoty ok. 30-31 mln zł netto. Jest to miejsce atrakcyjne dla klientów – już teraz podpisanych jest 19 umów rezerwacyjnych. Inwestycja nie jest obciążona hipotecznie ani z tytułu finansowania bankowego, dłużnego itp. – powiedział Michał Kawczyński, wiceprezes zarządu CFI Holding.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycja w Apartamenty Mackiewicza jest kolejnym krokiem CFI na drodze realizacji przyjętej strategii rozwoju. Grupa zarządza obecnie 90 nieruchomościami, w tym 12 hotelami. Prowadzi również inwestycje polegające bądź to na nabywaniu nowych nieruchomości, bądź na modernizacji obiektów już posiadanych w celu ich długoterminowego najmu.

Łączna powierzchnia PUM mieszkań w Apartamentach Mackiewicza wyniesie 5 128 mkw. Pojedyncze mieszkania będą mieć powierzchnię od 30 do 90 mkw. W budynku będzie również dostępnych ponad 80 miejsc parkingowych. W budynku, na poziomie garażu podziemnego, oprócz miejsc parkingowych dostępne będzie również pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków dziecięcych. Budynek Apartamenty Mackiewicza został zaprojektowany w układzie częściowo zamkniętego dziedzińca, z patio zaaranżowanym dużą ilością zieleni z elementami małej architektury oraz placem zabaw. Kompleks znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej, przystanków komunikacji miejskiej, sklepów i centrów handlowych oraz pięknego parku, którego północna część ma charakter lasu liściastego z wysokim starodrzewem.

Central Fund of Immovables sp. z o.o. prowadzi działalność dewelopersko-inwestycyjną od 2001 r. Obecnie dysponuje kilkudziesięcioma nieruchomościami komercyjnymi usytuowanymi w województwie łódzkim, śląskim, mazowieckim, pomorskim, dolnośląskim i lubuskim. Posiadane obiekty to: typowe budynki biurowe, kamienice handlowo-użytkowe, lokalne centra handlowo-usługowe oraz budynki pofabryczne zaadoptowane na funkcjonalne powierzchnie biurowe, również typu open space. Podstawowa działalność spółki opiera się na kompleksowej obsłudze klientów, począwszy od wyboru dowolnej i dogodnej lokalizacji posiadanej nieruchomości poprzez jej całkowite bądź częściowe dostosowanie do indywidualnych wymogów, standardów oraz oczekiwań naszych najemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych