X etap osiedla Słoneczne Miasteczko zakończony. Będzie kontynuacjaHousemarket.pl - 09 sierpnia 2021 10:53


Develia zakończyła budowę X etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, powstającego w dzielnicy Bieżanów-Prokocim w Krakowie. Przekazywanie kluczy właścicielom planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Jednocześnie rozpoczęły się już prace przy budowie kolejnego XIII etapu inwestycji i zgodnie z założeniami potrwają do końca przyszłego roku.

Osiedle Słoneczne Miasteczko to bardzo popularna inwestycja wśród klientów. Od ponad 10 lat systematycznie rozrasta się w cichej i zielonej części Krakowa, przy ul. Henryka i Karola Czeczów w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Tworzą ją kameralne budynki z mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni dopasowanej do potrzeb i oczekiwań szerokiego grona klientów.

W ramach ukończonego X etapu inwestycji powstały dwa budynki obejmujące 108 mieszkań. Wszystkie oferowane lokale w ramach tej fazy inwestycji zostały już sprzedane.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Develia rozpoczęła także budowę kolejnego XIII etapu osiedla. Przez zaledwie dwa miesiące od wprowadzenia do oferty sprzedanych zostało już 20 proc. mieszkań. W ramach XIII etapu powstanie również 108 lokali o metrażach od 26 do 91 m2. W ofercie znajdują się zarówno kawalerki, jak i przestronne mieszkania 5-pokojowe. Atrakcyjną propozycją są lokale dwupoziomowe dające duże możliwości w aranżacji przestrzeni. Zakończenie budowy tej fazy inwestycji nastąpi pod koniec 2022 roku. W trakcie realizacji jest także XI oraz XII etap. W sprzedaży pozostały już jednak tylko pojedyncze mieszkania. Generalnym wykonawcą osiedla Słoneczne Miasteczko jest firma TK BUD.

– Osiedle Słoneczne Miasteczko to jedna z naszych najpopularniejszych inwestycji. Proponujemy zarówno kompaktowe mieszkania idealne dla młodych osób, jak również  większe preferowane przez rodziny z dziećmi. Bardzo ceniona jest także lokalizacja w cichej i zielonej części Krakowa, bardzo dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami aglomeracji.  W ramach tej inwestycji wybudowaliśmy już ponad 1000 lokali.  W trakcie realizacji są kolejne trzy etapy obejmujące ponad 300 mieszkań – powiedział Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Bieżanów-Prokocim to dzielnica, która łączy w sobie zalety rozbudowanej infrastruktury lokalnej z dobrym dojazdem do pozostałych części Krakowa. W okolicy nie brakuje przedszkoli, szkół, sklepów i placówek ochrony zdrowia. Niska zabudowa i obfitość terenów zielonych pozwalają jednocześnie odpocząć w ciszy i spokoju od wielkomiejskiego zgiełku. Wschodnia obwodnica autostrady S7 umożliwia szybki wyjazd z miasta. W budowie jest również szybka kolej aglomeracyjna z przystankiem Kraków Złocień tuż obok Słonecznego Miasteczka, dzięki czemu dojazd do centrum zajmie dosłownie kilka minut.