Yareal powiększa pulę mieszkań w Soho by Yareal

Soho by Yareal rozszerza ofertę na warszawskim Kamionku. Rozpoczęła się sprzedaż 62 mieszkań o podwyższonym standardzie budynku Soho 14.

Autor: housemarket.pl 14 lutego 2022 12:25

  • Mieszkania uzupełnią ofertę wprowadzonych niedawno do sprzedaży apartamentów, które powstaną wzdłuż 300-metrowego parku linearnego, stanowiącego oś wielofunkcyjnego kompleksu Soho by Yareal.
  • W drugim etapie inwestycji deweloper wybuduje w sumie cztery budynki oraz park z ponad 17 tys. roślin, w tym ponad setką drzew.
  • 5-hektarowy kompleks Soho by Yareal złożony z nowych budynków z mieszkaniami w podwyższonym standardzie i apartamentów docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin.

Zwarta bryła budynków Soho by Yareal, w kolorze grafitu będzie kontrastować z pozostałymi jasnymi budynkami wzdłuż ulicy Żupniczej stanowiąc swoisty akcent kolorystyczny. Elewacja zostanie wykonana z klinkierowych płytek, które urozmaicą prowadzące do klatek schodowych podcienia obłożone efektownym kortenem.

- Podobnie jak w przypadku wznoszonych w tym samym czasie apartamentowców – o nazwach Neaon i Rubin - zależało nam na nadaniu budynkowi Soho 14 wyrafinowanej, nowoczesnej formy. W całym wielofunkcyjnym kompleksie to właśnie architektura – zarówno zabudowy, jak i zielonego krajobrazu – będzie przykuwać uwagę. Wysoki standard wykończenia części wspólnych uzupełni znakomicie zaprojektowaną architekturę oraz funkcjonalność jedno- dwu- i trzypokojowych mieszkań, dostępnych w najbardziej poszukiwanych metrażach od 29 do 79 mkw. - wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTA TEŻ: YAREAL NIE ZWALNIA TEMPA 

Przyszli mieszkańcy Soho 14 – niezależnie od wielkości lokali – będą dysponowali balkonami wychodzącymi na słoneczną, południową stronę, skierowaną ku parkowi linearnemu. Okna i balkony największych mieszkań zapewnią ekspozycję na trzy strony świata, w tym zielony dziedziniec, wzniesiony ponad poziom ulicy Żupniczej. Do wnętrza 8-piętrowego budynku będą prowadziły dwa wejścia od strony patio.

Soho by Yareal stworzy docelowo wielofunkcyjny kompleks, którego zieloną osią będzie park linearny ciągnący się wzdłuż całej inwestycji. Już za dwa lata, czyli z chwilą oddania do użytku obu apartamentowców oraz Soho 16 i Soho 14 gotowa będzie również część parkowa. Złoży się na nią kompozycja ponad 17 tysięcy roślin i ponad 100 drzew, spośród których ponad połowa to przesadzone, okazałe drzewa, już teraz rosnące na terenie Soho by Yareal.

Zielony park wypełnią starannie urządzone tereny rekreacyjne z górkami i naturalnymi placami zabaw oraz trawnikami, nawadniane deszczówką gromadzoną przez system retencji. Park zostanie oddany do użytku na wczesnym etapie, dzięki czemu mieszkańcy nowych budynków będą mogli z niego korzystać już przy odbiorze swoich lokali. Wkrótce do sprzedaży trafią kolejne mieszkania z oferty trzeciego etapu inwestycji, który powstanie w centralnej części Soho. Charakterystyczna bryła budynku w kształcie litery U z otwartym dziedzińcem pomieści pasaż handlowo-usługowy usytuowany na parterze oraz zróżnicowane pod względem wielkości mieszkania od powierzchni od 25 do 125 mkw.

5-hektarowy kompleks Soho by Yareal złożony z nowych budynków z mieszkaniami w podwyższonym standardzie i apartamentów docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin. Nowa zabudowa powstanie wokół odrestaurowanych poprzemysłowych zabytków, w których znajdą się punkty handlowe, usługowe i gastronomia, dzięki którym kompleks będzie pełnił rolę lokalnego centrum. Flagowy projekt mieszkaniowo-usługowy Yareal będzie zaspokajał potrzeby mieszkańców i gości, zapewniając ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną, wokół której zostanie skupiona zarówno część mieszkaniowa jak i lokale na wynajem.

Soho by Yareal to druga w kraju inwestycja mieszkaniowa, która zdobyła pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities. Potwierdza on, że kompleks spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego. W ramach certyfikacji projekt powstawał m.in. w konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za około 5 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych