Yareal wybuduje apartamenty z widokiem na Gdańsk

Firma Yareal rozpoczęła sprzedaż apartamentów Odea Park w miejscu odległym zaledwie o 1,6 km od Głównego Miasta. Na szczycie zielonego wzgórza przy ul. Legnickiej powstanie 5 kameralnych dwupiętrowych budynków mieszkalnych z pięknym widokiem na panoramę miasta.

Autor: housemarket.pl 09 lutego 2022 12:00

  • Yareal buduje mieszkania w Gdańsku. 
  • Osiedle na 120 apartamentów powstaje w graniczącej ze Śródmieściem spokojnej dzielnicy Siedlce, słynącej z mało intensywnej zabudowy oraz dobrze skomunikowanej z resztą miasta.
  • Lokalizacja inwestycji na szczycie wzgórza oferuje możliwość zamieszkania w okolicy, w której dominuje zieleń i cisza.

Projektanci z trójmiejskiej pracowni architektonicznej Arch-Deco zadbali o zagospodarowanie wyjątkowych i zróżnicowanych warunków terenu położonego przy zakończonej ślepo ulicy Legnickiej, ponad pobliską bardziej intensywną zabudową mieszkaniową.

CZYTAJ TEŻ: YAREAL NIE ZWALNIA TEMPA 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wielkim atutem naszej inwestycji w Gdańsku są widoki na najstarszą część miasta, które podziwiać będzie można zwłaszcza z okien górnych kondygnacji. Wszystkie apartamenty inwestycji ODEA Park będą miały ogródki lub balkony, a część z nich również tarasy dostępne z antresoli, dzięki którym wysokość niektórych pomieszczeń w mieszkaniach sięgnie około 5-6 metrów. Pośrodku osiedla, w niewielkim budynku wkomponowanym w ukształtowanie terenu, urządzimy wspólną, w pełni wyposażoną przestrzeń dla mieszkańców, zaplanowaną jako miejsce sąsiedzkich i rodzinnych spotkań. Dzięki zaprojektowaniu w jednej z sali przestrzeni do ćwiczeń, będzie można zadbać o ruch fizyczny również w czasie gdy aura nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu - wyjaśnia dyrektor regionu Yareal Trójmiasto, Katarzyna Rauber.

W inwestycji Odea Park przy ul. Legnickiej powstaną zarówno mieszkania typu studio, jak i średniej wielkości 2-3-pokojowe oraz większe apartamenty 4-5-pokojowe. Najmniejsze będą mierzyły od 28 mkw., a największe ok. 160 mkw. Wiele z mieszkań na drugim piętrze będzie dysponowało antresolami powiększającymi ich efektywny metraż. Z kolei mieszkańcy apartamentów zlokalizowanych na parterze będą mogli korzystać z prywatnych ogródków. Granice osiedla zostaną podkreślone jedynie wizualnie, a dzięki rezygnacji z ogrodzenia teren pozostanie otwarty. Przestronny charakter półtorahektarowej działki na szczycie wzniesienia oraz naturalne zróżnicowanie ukształtowania terenu pozwalają na ciekawą aranżację przestrzeni wspólnych z wykorzystaniem istniejącej zieleni oraz licznych dodatkowych nasadzeń. Projekt inwestycji Yareal przy ul. Legnickiej zakłada również urządzenie ogrodów deszczowych, przestrzeni rekreacyjnych oraz placu zabaw dla dzieci.

Osiedle Odea Park zostanie wybudowane w jednym etapie, tworzącym zespół 5 dwupiętrowych budynków z garażami podziemnymi i zielonymi terenami wspólnymi. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 148 miejsc parkingowych, obszerne rowerownie oraz miejsca dla jednośladów. Inwestycja będzie dobrze skomunikowana dzięki pobliskim liniom autobusowym i tramwajowym znajdującym się w odległości kilkuminutowego spaceru. Dogodne położenie w otoczeniu natury i łatwo dostępne środki komunikacji publicznej wpływają na wysoką ocenę projektu w ramach certyfikacji osiedla w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM.

Zielone tereny i przyjazne środowisku rozwiązania zapewnią budynkom wznoszonym przez Yareal ocenę inwestycji na poziomie Very Good, czyli najwyższą, jaką otrzymały dotychczas nieliczne inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Dodatkowo Odea Park bierze udział jako projekt pilotażowy w certyfikacji Zielonego Budynku organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych