Zabytkowe budynki Księżego Młyna pełne mieszkań

Łódź za ponad 4,6 mln zł wyremontowała cztery zabytkowe budynki, w tym drewniany dom z 1895 r. Za dwa tygodnie zaczną wprowadzać się tam mieszkańcy z Księżego Młyna

Autor: UMŁ/HouseMarket.pl 28 lipca 2017 09:35

Posesja przy ul. Przędzalnianej 91, to 21 mieszkań i ponad 1000 mkw. powierzchni. Dla pięciu rodzin jest to adres docelowy. Pozostałe rodziny wprowadzą się tu na czas remontów.

W skład posesji wchodzą cztery budynki. Drewniany na rogu ulic Łowickiej i Przędzalnianej oraz przylegająca do niego murowana kamienica wzdłuż ul. Łowickiej. W dawnym budynku gospodarczym powstały dwa dwupoziomowe mieszkania, a w miejscu zburzonej kamienicy wybudowano kolejny budynek z czterema mieszkaniami i garażami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drewniany budynek, wpisany do Gminnego Rejestru Zabytków rozebrany został do fundamentów. W trakcie remontu udało się jednak zachować ponad 70 proc. elementów konstrukcyjnych. To jedyny drewniany budynek w mieście, który został zachowany w miejscu, w którym pierwotnie powstał.

Koszt przedsięwzięcia to 4,6 mln zł, w tym 1,6 mln zł miastu udało się pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki temu koszt 1 m kw. mieszkań nie przekracza 3100 zł.  Wszystkie oddane już za kilkanaście dni do użytku mieszkania wyposażone są w gaz i centralne ogrzewanie, posiadają łazienki.

Projektantem odnowionej właśnie kamienicy przy ul. Przędzalnianej 91 wybudowanej w 1895 r. był Piotr Brukalski. W późniejszym okresie projektował on m.in. Esplanadę, kilka kamienic przy ul. Piotrkowskiej, przebudowę Grand Hotelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych