Zainwestowali już 1,5 mld zł w nieruchomości. A to nie koniec...HouseMarket.pl - 08 czerwca 2016 16:08


10 inwestycji w segmencie premium na łączną sumę 1,5 mld zł. Grupa Angel Poland Group zakończyła realizację Angel Wawel w Krakowie, otworzyła we Wrocławiu centrum seniora i kończy OVO. Jednocześnie rozpoczyna budowę kolejnego apartamentowca i zapowiada nowe projekty. Gdzie powstaną nowe inwestycje?

 Angel Poland Group działa w Polsce od 2003 roku, a specjalizuje się w segmencie nieruchomości luksusowych. Od tamtej pory grupa zainwestowała w 10 projektów.

- Elementem wspólnym dla wszystkich naszych inwestycji jest to, że są skierowane do bardziej wymagającego klienta i położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Miejsce jest dla nas najważniejsze i to na jego wyborze skupiamy się na początku. Następnie opracowujemy projekt, który dla naszych mieszkańców będzie oznaczał komfortowy styl życia – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Angel River pełen apartamentów

Przykładem dobrej lokalizacji jest najnowszy, 10. już projekt grupy – Angel River we Wrocławiu. Apartamentowiec powstaje nad rzeką Oławą – w sąsiedztwie centrum i licznych atrakcji Starego Miasta. Dwa budynki, dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy, maksymalnie wykorzystują atuty rzeki.

- Przy Angel River zagospodarujemy fragment nabrzeża, które będzie miejscem odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Również dziedziniec i przestronne zielone tarasy otwierają się na rzekę – mówi Shachar Samuel, partner Angel Poland Group. – Każdy z naszych projektów przygotowujemy z myślą o przyszłych mieszkańcach. Chcemy spełnić ich najbardziej wyszukane pragnienia, a także zaproponować coś więcej, jeszcze bardziej podnosząc jakość ich życia.

W ubiegłym roku grupa zakończyła realizację Angel Wawel w Krakowie. Luksusowa inwestycja powstała w zabytkowych budynkach, w których wcześniej znajdował się zakon sióstr Koletek, oraz w nowo powstałym budynku. Obiekt, w którym znalazł się 700-metrowy Apartament Królewski, ustanowił nowe standardy nieruchomości mieszkaniowych.

Ostatnio grupa skupiała się na inwestycjach we Wrocławiu. W kwietniu otworzyła centrum seniora Angel Care. Obecnie przygotowuje się do otwarcia wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław. Obie inwestycje powstały w centrum miasta lub bezpośrednim jego sąsiedztwie.

To nie koniec planów

Grupa planuje obecnie co najmniej dwie inwestycje w Krakowie. Powstanie tu drugie centrum seniora Angel Care. Natomiast w perspektywie pięciu lat inwestor wybuduje w Polsce w sumie 10 nowoczesnych ośrodków dla osób starszych o łącznej wartości 500 mln zł. Grupa zamierza obsługiwać ok. 2000 miejsc w domach opieki w całym kraju. Kolejną krakowską inwestycją będzie budynek typu mixed-use. Połączona zostanie w nim funkcja luksusowych apartamentów oraz pięciogwiazdkowego hotelu – podobnie jak w OVO Wrocław, ale o jeszcze wyższym standardzie.

Na inwestycyjnej mapie Angel Poland Group znajduje się także Warszawa. Deweloper zainicjował tutaj apartamenty Wilanów One. Dlaczego grupa inwestuje w tych trzech miastach?

- Warszawa, Kraków i Wrocław nastawione są na rozwój, są otwarte na nowe, a także wyróżniające się inwestycje. Mamy bardzo dobre doświadczenia związane z inwestowaniem tutaj – mówi Ron Ben Shahar. – To również miejsca, w których historia spotyka się z teraźniejszością oraz odważnie patrzy w przyszłość.

Według inwestorów Polska szybko skraca dystans do europejskich liderów w segmencie nieruchomości premium. Prognozy są również obiecujące. Polacy stają się coraz zamożniejsi i chcą inwestować w luksus.

- Zamożni klienci wiedzą, że jest to znakomita inwestycja kapitału. Luksusowe apartamenty w dobrej lokalizacji będą zyskiwać na wartości – mówi Ron Ben Shahar. - Kiedy w 2003 roku zaczynaliśmy działalność w Polsce, wiele osób twierdziło, że nie znajdziemy nabywców na luksusową ofertę. Jednak od ponad dekady nieprzerwanie się rozwijamy, a rynek razem z nami. W najbliższych latach będziemy kontynuować tę politykę.