Zajezdnia Wrocław już gotowahousemarket.pl - 15 czerwca 2021 16:11


Zajezdnia Wrocław otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Budowa wystartowała na początku września 2019 roku, a wczesną wiosną tego roku w nowym budynku przy ul. Krętej zakończyły się ostatnie prace.

- Budowę zakończyliśmy zgodnie z planem. W połowie czerwca rozpoczyna się przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań - informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, dewelopera, który zrealizował Zajezdnię Wrocław.

W 6-piętrowym budynku znajduje się prawie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 mkw. Do wielu przynależą balkony, a do kilku – ogródki na pierwszym piętrze. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ZAJEZDNIA WROCŁAW W BEZDOTYKOWĄ APLIKACJĄ 

W zgodzie z tradycją

Budynek powstał w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej. Stąd właśnie jego nazwa. Inwestycja została zrealizowana na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego, wpisanego do ewidencji zabytków. Dlatego architektura budynku nawiązuje do dziewiętnastowiecznej zabudowy.

– Lokalizacja jest oczywiście mocnym atutem Zajezdni Wrocław – blisko centrum, w pobliżu parków, w sercu atrakcyjnej dzielnicy z ciekawą historią, ze świetnie zachowaną dawną architekturą. Projekt musiał oczywiście uwzględniać walory tego miejsca i nawiązywać do jego charakteru. Jestem przekonany, że Zajezdnia Wrocław znakomicie uzupełnia zabudowę w tej części Nadodrza, a jednocześnie tworzy nową jakość. Mamy duże doświadczenie w realizacji inwestycji zlokalizowanych w historycznej tkance miejskiej – podkreśla Cezary Grabowski.

W wyższym standardzie

Części wspólne zostały wykończone w podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów takich jak klinkier, gres, metal i drewno. Dodatkowo, w holach ustawiono industrialne meble. Unikatowym pomysłem na ozdobienie budynku jest fototapeta z motywem tramwaju – bezpośrednie nawiązanie do sąsiedztwa.

– Zarówno materiały użyte do wykończenia wnętrz, jak i te elewacyjne, nawiązują do klimatu architektonicznego okolicy – mówi Cezary Grabowski.

Jedno z wejść do budynku prowadzi przez duży hol, w którym znajduje się recepcja.

W Zajezdni Wrocław zaplanowano również Klub Mieszkańca, który został wyposażony w rzutnik, ekran oraz wygodne fotele, a do tego kompaktowy aneks kuchenny oraz barek z hokerami.

W cyfrowym świecie

W Zajezdni Wrocław wprowadzono również zaawansowane technologie cyfrowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aplikację Blue Bolt. Przy pomocy smartfona otworzą szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i wezwą windę. – To duże udogodnienie. Wyeliminuje konieczność pamiętania kodów, używania plastikowych kart i pilotów. Dążymy do tego, aby budynki mieszkalne były jak najbardziej przyjazne, ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu – podkreśla dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Dodaje, że aplikacja umożliwia też nadawanie dostępów czasowych: – Łatwiej w ten sposób zachować kontrolę nad tym, kto i kiedy ma dostęp do budynku. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne zwłaszcza dla inwestorów, którzy kupili dużą część mieszkań w Zajezdni Wrocław. Nadanie uprawnień jednorazowych, czasowych, dla osób, które wynajmują mieszkania, można w bardzo prosty sposób wykonać z dowolnego miejsca na Ziemi.

Generalnym wykonawcą Zajezdni Wrocław była firma CFE Polska, należąca do belgijskiej grupy CFE, która na polskim rynku działa od ponad 20 lat.

Kolejne inwestycje we Wrocławiu

Zajezdnia Wrocław to drugi budynek realizowany przez Bouygues Immobilier Polska w tej części miasta. Przy ul. Drobnera, na samej granicy Nadodrza, stoi ukończony niedawno apartamentowiec Centreville.

Aktualnie deweloper realizuje kolejną inwestycję we Wrocławiu. Na Kowalach buduje kameralny zespół budynków mieszkalnych Perspective w stylu willi miejskich. Termin oddania to III kwartał 2022 roku. Nowością w ofercie Bouygues Immobilier we Wrocławiu jest Le Vert na Pilczycach. Zgodnie z planem, ma zostać oddana do użytku w III kw. 2023 roku.

Wywodzący się z Francji deweloper buduje także w Warszawie i Poznaniu. Od 2001 roku zrealizował w Polsce 53 projekty – łącznie na ponad 7500 mieszkań. Bouygues Immobilier Polska to polski oddział Bouygues Immobilier – firmy o zasięgu międzynarodowym – która jest częścią znanej na całym świecie Grupy Bouygues.